11.05.2021 Teisipäev

Kredex toetab korterelamute tehaselist rekonstrueerimist 17 miljoniga

Kredexi kokku 17 miljoni eurose eelarvega korterelamute tehaselise rekonstrueerimise toetusmeetmele laekus 37 taotlust kogusummas 20,2 miljonit eurot. 

Maksimaalne toetus on 50 protsenti tööde maksumusest või kuni üks miljon eurot.
Maksimaalne toetus on 50 protsenti tööde maksumusest või kuni üks miljon eurot. Foto: pixabay

Tehaselise rekonstrueerimisega paigaldatakse kortermajale tehases valmistatud seina- ja katusepaneelid, millesse on juba paigaldatud soojustus, aknad ja ventilatsioonitorud. Toetuskõlbulikud on tüüpprojektide järgi ehitatud kuni viiekorruselised korterelamud, teatas Kredex.

Maksimaalne toetus on 50 protsenti tööde maksumusest või kuni üks miljon eurot.

Väga rõõmustav on näha, et uudsel moel korterelamu rekonstrueerimisest on huvitatud aktiivsed ühistud üle Eesti, seda nii suuremates kui väiksemates linnades,

ütles Kredexi eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juht Triin Reinsalu pressiteates. 

Ta lisas, et Kredex on selle pilootprojektiga saanud palju tähelepanu ka kogu Euroopas ja teised riigid ootavad Reinsalu sõnul pingsalt projekti tulemusi.  

Kõigist taotlustest 16 esitati Tallinnast ja Harjumaalt, üheksa Tartust ja Tartumaalt, kuus Pärnumaalt, kaks Raplamaalt ja Lääne-Virumaalt ning Viljandimaalt, Järvamaalt ja Saaremaalt igaühest üks.

Tehaselise rekonstrueerimise toetusmeetme puhul hoolitseb Kredex kogu asjaajamise eest ning otsib nii tööde kavandaja kui ka elluviija.

Järgmise sammuna koostatakse koostöös toetust saavate korteriühistutega rekonstrueerimise lähteülesanded, mille alusel pakuvad meetmes osalevad ettevõtete konsortsiumid, kuhu kuulub projekteerija, soojustuselementide tootmise majatehas ning ehituse peatöövõtja, hoonete rekonstrueerimise maksumused ja selgub iga hoone projekteerimis-ehitustöövõtja.

Need töövõtjad selguvad sügiseks, misjärel alustatakse projekteerimisega. Rekonstrueerimistööd toimuvad põhiliselt aastal 2022.

"Tehaselise rekonstrueerimise eelisteks on ühelt poolt energiatõhususe ja korterite sisekliima paranemine ning märkimisväärne küttekulude vähenemine. Kuid samavõrra oluline on kogu protsessi kiirus – kuna tehases toodetud soojustuselemendid paigaldatakse otse maja olemasolevale fassaadile, on ehitusprotsess märkimisväärselt lühem ja majaelanikele vähem häiriv," kirjeldas Reinsalu. 

Toetust sai taotleda tüüpprojektide 1-317 ehk "hruštšovka", 1-464 ehk "Mustamäe paneelelamu", 111-121 ehk "Õismäe ja Lasnamäe paneelelamu" ja 111-133 ehk "Annelinna paneelelamu" järgi ehitatud korterelamud kogu Eestis. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255