Jagamisele läheb raha, mis jäi jaotamata esimestest taotlusvoorudest. Muusikavaldkonnas laieneb võrreldes varasemaga toetuse saajate sihtrühm ning toetust saavad taotleda ka need muusikavaldkonna organisatsioonid, kes esimesse taotlusvooru ei kvalifitseerunud. Kaob ka toetussumma ülempiir.
„Valitsuses heakskiidu saanud muudatused on väga olulised, kuna organisatsioonid, kelle kahju on suurem kui 15 000 eurot, saavad võimaluse taotleda toetust kogu kahju ulatuses. See aitab tagada organisatsioonide jätkusuutlikkust,“ selgitas kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts.
Filmivaldkonna muudatus on tehniline, sihtrühm ja toetuse saamise nõuete sisu ei muutu.
Riik püüab filmikunsti arengut kõigiti toetada ka praegusel keerulisel ajal, kui tootmine ja väärtusahelad on sektorite üleselt katkenud. Filmikunst aitab tekitada kultuurilist dialoogi rahvusvaheliselt, kuid samavõrra oluline on kodumaine filmitoodang, mis peegeldaks meie endi elu ja tooks inimesed kinosaalidesse,
rääkis kultuuriministeeriumi audiovisuaalnõunik Siim Rohtla.
Muusika- ja filmivaldkonna taotlusvooru abipaketi suurus on kokku 2 miljonit eurot. Sellest on muusikavaldkonnale planeeritud 1,2 ning filmivaldkonnale 800 000 eurot. Taotlusi saab esitada 2. oktoobrini. Voorude täpselt tingimused on leitavad kultuuriministeeriumi kodulehelt.