Eurotsooni majanduskasv võib juba järgmisel aastal ulatuda peaaegu 1%-ni.
Eurotsooni tuleva aasta majanduskasvu hinnatakse 0,9%-le, USA-l 2,7%-le ning Jaapanil 1,5%-le. Lääneriikide kosumisega kaasnev kapitali tagasivoog rikastesse riikidesse tähendab aga probleeme riikidele nagu India, Indoneesia, Türgi, Lõuna-Aafrika ja Brasiilia, kelle majanduskasv takerdub, mis omakorda võib tähendada ka globaalse majanduskasvu aeglustumist.
Rikaste riikide majanduse taastumisele viitavad ka kasvavad ehitusmahud, aga ka PwC globaalse tarbijaindeksi * tõus senisele kõrgtasemele.
Eraldi peatutakse raportis globaalsele tööturule, tõdedes, et viimase viie aasta jooksul on arenenud riikidest kadunud 7 miljonit töökohta, neist enim Hispaanias, USA-s ja Jaapanis. Saksamaal, Suurbritannias, Austraalias ja Kanadas on seejuures ainsad arenenud riigid, kus töökohtade arv nimetatud perioodil kasvas, kokku 3,5 miljoni võrra. Samal ajal loodi arenguriikides juurde 44 miljonit uut töökohta, enim Hiinas, Indoneesias ja Mehhikos.
Uuringut kommenteerin PwC ärikonsultatsioonide juht Teet Tender ütles, et pikaajaliste töötute naasmine tööturule on üldjuhul seotud lisakuludega tööandjate jaoks, kuna paljud neist inimestest on kaotanud osa oma oskustest ja vilumustest. See omakorda kahandab äritegevuse laiendamise kasumlikkust. „Kindlasti on tööandjatel ootus, et ka riik sellises olukorras töötute täiend- või ümberõpet omalt poolt toetaks.“