"Kokkulepe sisaldab seda, et tööandja tunnustab ametiühingut, ja seda, et tööandja ei tee mingisuguseid takistusi ametiühinguga liitumisel," ütles BNS-ile ETKA esimees Elle Pütsepp.
"Leppisime Maximaga ka kokku usaldusisikule tagatised – sealhulgas tööaja, mis on seadusest tulenevalt suurem ajamäär, mida usaldusisik saab kasutada enda töö tegemiseks. Leppisime kokku ka selle, et tööandja tagab ametiühingu ürituste läbiviimiseks ruumi enda peakontoris või kui kui ei peeta otstarbekaks pidada koosolekut Tartus, vaid mingis muus piirkonnas, siis teavitame sellest tööandjat ja tööandja broneerib vastavalt ametiühingu soovile ruumi ja maksab selle eest," selgitas Pütsepp.
"Jätkuvalt on meie jaoks teema palgapoliitika, mida me soovime tööandjaga edasi arutada. Leppisime ka kokku, et järgmisel kohtumisel keskendume töötasustamise põhimõtetele ja palgasüsteemile," rääkis Pütsepp ja lisas, et temale teadaolevalt on Maxima teinud ka esimesi samme selleks, et palgasüsteem muutuks töötajatele arusaadavamaks. "Loomulikult on veel palju küsimusi, mida on tööandjaga vaja arutada, ja see ei ole kindlasti ainult ühe kohtumise teema," selgitas Pütsepp, kelle sõnul on eesmärk nädalavahetustel, hilistel tundidel ja riigipühadel töötamine viia eritariifi peale. "Kui tööandja peab vajalikuks, et töötajad töötavad laupäeviti-pühapäeviti, siis me eeldame, et selle eest tuleks ka maksta," ütles Pütsepp.
Esmalt proovib ametiühing Maximaga läbi rääkida põhitöötasu osas. Pütsepa sõnul on Maxima palgasüsteem ebaselge ja üheselt mõistetamatu. "Tasemepalk peab tõusma. Ja sellega seonduvalt ka kogu ülejäänud palgasüsteem."
Järgmine Maxima ja ametiühingu vaheline kohtumine on planeeritud 11. augustile. Edaspidi on kavas hakata kohtuma kord kuus.
Eelmisel aastal avas Maxima grupp 17 uut poodi ja sulges 10 poodi. Aasta lõpul oli Maximal 506 poodi, neist 443 Balti riikides.
Maxima grupp kuulub Vilniaus Prekybale.