Aasta alguses korraldas Välisinvestorite Nõukogu Eestis uuringu, et mõista Eesti majanduse seisundit ning hinnata selle väljavaateid ja väljakutseid. Enamus vastanutest väljendasid optimismi Eesti majanduse tuleviku suhtes. Üle 75 protsendi ootavad mõõdukat kuni olulist sisemajanduse koguprodukti kasvu järgmise 12 kuu jooksul.
Vastajad väljendasid ka positiivset vaadet oma ettevõtetele – 75 protsenti prognoosivad mõõdukat kuni olulist käibe kasvu järgmise aasta jooksul. Samas tuvastas uuring mitmeid väljakutseid, sealhulgas tõusevad tööjõukulud, oskustööjõu puudus, tõusev inflatsioon ja intressimäärade tõus. Nende tegurite lahendamiseks on vajalik strateegiline planeerimine ja valitsuse tähelepanu majanduskasvu ja vastupidavuse tagamiseks.
Eesti konkurentsivõimeline ettevõttemaksusüsteem oli peamiseks positiivseks aspektiks peaaegu 57 protsendile vastanutest. Eesti valitsuse kiiret reageerimist ettevõtete muredele tunnustati ka 83 protsendi uuringus osalejate poolt.
Vastajad soovitasid samal ajal poliitikamuudatusi, sealhulgas sotsiaalmaksu vähendamist, viisareeglite leevendamist, et meelitada oskustööjõudu, praeguse tulumaksusüsteemi säilitamist ja koostöö parandamist ettevõtete ning haridusasutuste vahel. Lisaks tõi uuring esile, et teadlikkus Eesti välisinvesteeringute kontrollimise seaduse eelnõust oli vastajate hulgas piiratud, mis viitab vajadusele selle tulevase seadusandluse kohta rohkem teavet jagada.