Selle aasta juunis olid ühtlustatud tarbijahinnad 2,8 protsenti kõrgemad aasta varasemast. Võrreldes maikuuga kasvasid hinnad 0,5 protsendi võrra, aga kuna juunis ongi tavapäraselt hinnad kõrgemad, siis välja jättes aastasiseseid kõikumisi oli hinnatõus maiga võrreldes 0,2 protsenti.
"Suuri muutuseid juunikuistes hindades ei olnud. Kuid veidi kallim oli juunis keskmine päevane elektri hind. Maailmaturul on sellel aastal olnud tõusmas vaikselt ka toiduainete hinnad, mis vahepeal langesid peaaegu 2021. aasta alguse tasemele," märkis Uusküla.
Tema sõnul jätkub hindade kohanemine pärast suurt hinnatõusu. "Mitte kõik hindu ei tõstetud kohe peale kulude kasvu. Samuti on kasvamas tööjõukulud, sest palgatõus Eestis jätkub. Palgatõus on aga vajalik, sest tarbijate ostujõud ja vabalt kasutatav tulu on jätkuvalt madalam kui 2021. aasta augustist ja palju madalam oodatud tasemest," rääkis Uusküla.
Tema sõnul on Eestis jätkuvalt vaja tõsiselt tööd teha selle nimel, et hinnad ei tõuseks ja hoopis langeksid. "Kõige parem viis selle saavutamiseks konkurentsi parandamine, kulude kokkuhoid ja efektiivsuse parandamine. Madal hinnatõus ja tarbija ostujõu kasv on väga olulised komponendid selleks, et majandus saaks uuesti hakata kasvama," ütles Uusküla.