Tallinnas ja Tartus toimuvatele koolitustele on võimalik registreeruda jaanuari lõpuni.
Haridus- ja noorteameti IT Akadeemia programmijuhi Signe Ambre sõnul kehtestas valitsus 2022. aasta lõpus Eesti infoturbestandardi, mis aitab juhtida riske ja kaitsta infosüsteeme. „Muutused infoturvalisuse nõuetes tõstavad omakorda vajadust juhtida ettevõtte infoturvet varasemast teadlikumalt ning see mõjutab iga ettevõtte tegevust,“ rääkis ta koolituste vajadusest.
Koolitusel saab ülevaate infoturvalisuse põhimõtetest, riskidest ning praktilistest meetmetest ja ka sellest, kuidas tagada ettevõtte andmete parem kaitse.
Infoturbe koolitusele on oodatud osalema väikese ja keskmise suurusega ettevõtete tipp- ja keskastmejuhid, kes soovivad täiendada oma teadmisi ja oskusi ettevõtte infoturbes tervikuna.
Koolitust viivad läbi advokaadibüroo NordX Legal tehnoloogia- ja andmekaitseadvokaat Risto Hübner, SK ID Solutionsi tegevjuht Kalev Pihl, ettevõtte FocusIT tegevjuht Doris Matteus ja infoturbe audiitor Jaan Oruaas. Koolitusel jagab Telia kogemust ettevõtte riskijuht Andreas Meister ning kasulikke praktikaid Riigi Infosüsteemide Amet.
NordX Legal advokaat Risto Hübner rõhutas, et ettevõtja üks suurimaid väljakutseid on tema äritegevusele kohalduvate nõuete järgimine. “Kuna erinevaid nõudeid on palju ja nende täitmine võib tunduda kulukas, tegutsevad ettevõtjad sageli teadmatuses ja lootuses, et nendega midagi ei juhtu, kui neile rakenduvaid nõudeid mitte järgida.”
Hübner tõi välja, et näiteks andmekaitse on valdkond, millega peaks end tänapäeval kurssi viima iga hoolas ettevõtja, sest andmekaitsenõuete mittejärgimine võib tuua kaasa väga tõsised tagajärjed. „Olgu nendeks siis klientide usalduse kaotus, märkimisväärsed rahatrahvid ja kahjunõuded ning halvimal juhul isegi ettevõtte pankroti või juhatuse liikme isikliku vastutuse,“ rääkis ta.
FocusIT infoturbe audiitor Jaan Oruaas lisas, et infoturbealased teadmised ja oskused on ettevõtte juhil vajalikud selleks, et tagada ettevõtte andmete ja süsteemide turvalisus ja äritegevuse järjepidevus. „Järgides seadusandluse nõudeid ja regulatsioone aitavad infoturbealased teadmised säilitada ja tõsta ettevõtte mainet.“
Tasuta koolitused algavad veebruaris ning osaleda on võimalik nii Tallinnas kui Tartus. Õpe toimub kahel päeval. Koolitustele on oodatud osalema kuni 300 väike- ja keskmise suurusega ettevõtte juhti.
Koolituse kohta saab lisainfot haridus- ja noorteameti kodulehelt https://harno.ee/vaike-ja-keskmiste-ettevotete-juhtidele-suunatud-infoturbe-koolitus. Koolitustele on võimalik registreeruda kuni jaanuari lõpuni.
IKT valdkonna täiendus- ja ümberõppe koolitused on loodud Euroopa Liidu vastupidavus- ja taasterahastu NextGenerationEU toel.
Koolitusel osaleva ettevõtte töötajate arv peab olema 10-249 ja eelneva kahe majandusaasta põhitegevusala keskmine müügitulu peab olema vähemalt 200 000 eurot. Tegemist on ettevõtetele vähese tähtsusega riigiabi alla käiva koolitusega ning ettevõttel tuleb teha teatis abi saamise kohta riigiabi registrisse.