Märtsikuu eest on kõige rohkem töötasu hüvitist saanud Tallink Gruppi kuuluv OÜ Hansaliin, kelle hüvitiste kogukulu koos brutosumma pealt töötukassa tasutud sotsiaalmaksu ja tööandja töötuskindlustusmaksega oli 762 400 eurot. Hüvitist sai 714 töötajat, selgub töötukassa avaldatud statistikast.
Lisaks olid suurimate hüvitiste saajad samuti Tallink Gruppi kuuluv OÜ HT Laevateenindus, kelle hüvitiste kogukulu oli 548 190 eurot, ning Rahvusooper Estonia, kellele määrati töötasu hüvitiseks 442 900 eurot. Hüvitise saajate arv neis ettevõtetes oli vastavalt 417 ja 387.
Tegevusalade lõikes oli suurim hüvitiste saaja majutuse ja toitlustuse valdkond, kus määrati hüvitist 901 asutuse 8532 töötajale kogusummas ligi 5,7 miljonit eurot.
Samuti olid tegevusalade lõikes suurima hüvitiste saajate hulgas hulgi- ja jaekaubandus, kuhu juurde kuulub ka mootorsõidukite ja -rataste remont, kus määrati hüvitist 818 asutuse 7915 töötajale kogusummas ligi 5,7 miljonit eurot.
Lisaks määrati ligi 3,2 miljonit eurot töötasu hüvitist kunsti, meelelahutuste ja vaba aja valdkonnale. Hüvitist saavad 3590 inimest 405 asutuses.
Hüvitist saab taotleda tööandja, kelle käive või tulu on sellel kuul, mille eest hüvitist taotletakse, langenud vähemalt 50 protsenti võrreldes perioodiga 2019. aasta detsembrist kuni 2020. aasta veebruarini või 2020. aasta teise poole keskmise käibega.
Seega on võimalus abi saada ka ettevõtetel, kes alustasid tegevust 2020. aastal. Oluline on, et ettevõtte suhtes poleks algatatud sundlõpetamis-, likvideerimis- ega pankrotimenetlust ning ettevõttel puuduvad maksuvõlad või need on ajatatud.
Hüvitist makstakse töölepinguga töötajale, kellele pole kokkulepitud mahus tööd anda või kelle töötasu on vähendatud. Toetust saab taotleda töötaja eest, kelle tööle asumise kuupäev tööandja juures on hiljemalt 2021. aasta 1. jaanuar. Töötajat, kellele on hüvitist taotletud, ei tohi samal ega järgneval kahel kuul koondada.
Töötukassa hüvitab töötajale ühes kuus 60 protsenti tema keskmisest kuupalgast, andmed tulevad maksu- ja tolliametist. Hüvitise maksimaalne suurus ühele töötajale on 1000 eurot kuus brutos. Lisaks töötukassa panusele maksab tööandja oma töötajale tasu vähemalt 200 eurot brutos. Tööandjal tuleb oma osa välja maksta enne hüvitise taotluse esitamist.
Toetust saavad ka füüsilisest isikust ettevõtjad (FIE), kelle ettevõtlustulu oli 2020. aastal 50 protsenti väiksem kui 2019. aastal. FIE toetuse suurus on 584 eurot kuus.
Töötukassa alustas taotluste vastuvõtmist 1. aprillil. Väljamakseid tehakse igal tööpäeval. Märtsikuu töötasu hüvitamiseks saab avaldusi esitada aprilli lõpuni. Seejärel hakatakse vastu võtma aprilli taotlusi.