Töövaidluskomisjoni otsusest nähtub, et komisjon rahuldas Veskimäe kaebused Nordea panga vastu kolmes punktis, kuid jättis need kuues punktis rahuldamata. Lisaks sellele, et tööandja diskrimineeris Veskimäed, leidis komisjon, et pangal tuleb lõpetada töötaja diskrimineerimine ja maksta Veskimäele 300 eurot mittevaralise kahju hüvitamiseks.
Komisjon jättis aga rahuldamata Veskimäe nõude, millega ta heitis pangale ette, et teda ähvardati töölepingu lõpetamisega. Lisaks jättis komisjon rahuldamata nõude kohustada tööandjat andma Veskimäele kui usaldusisikule tema poolt soovitud töö- ja sotsiaalalast informatsiooni ning jättis rahuldamata Veskimäe nõude, millega mees soovis pangalt 9000 eurot menetluskulude katmiseks.
Komisjoni otsusest nähtub, et Nordea Eesti panga juhatuse esimees Petri Nikkilä pidas kõigi töötajate ees kõne, kus väljendas Veskimäe arvates selgelt negatiivseid seisukohti nii Nordea ametiühingu kui ka Veskimäe kui ametiühingu usaldusisiku suhtes. Nikkilä kasutas Veskimäe suhtes võrdlust Lõuna Aafrika apartheidi valitsusega, kes olid Nelson Mandela 27 aastaks ebaseaduslikult vangistanud ning "kes ei teadnud, mida nad teevad".
Veskimäe lubas töötajatele peale ametiühingu loomist ja kollektiivlepingu sõlmimist lahkuda pangast. Selle peale nimetas juhatuse esimees Veskimäed romantiliseks unistajaks, kes vastutust ei võta.
Komisjoni otsusest selgub, et vastates Veskimäe küsimusele, kas töötajate kaasamine panga otsustesse lisab väärtust, vastas Petri Nikkilä, et ametiühingutel ei ole palju lisada, ning et kollektiivlepingute sõlmimine on romantiline idee, mis kerkib siin ja seal, millele tööandja esindaja allkirja annab, kuid mille suhtes tal illusioonid puuduvad.
Komisjon leidis, et tööandja esindaja kasutas siinkohal töötaja iseloomustamiseks tava mõistes neutraalseid väljendeid, kuid mis ametiühinguga seotud kontekstis võisid tekitada töötajates ametiühingu usaldusisiku pädevuse suhtes kahtlusi. Selline sõnakasutus võis avaldajale mõjuda solvavalt ja teda alandavalt. Tööandja esindaja hindas Veskimäed kolleegide ees "armsaks romantiliseks tüübiks", mis Veskimäe hinnangul oli mõeldud tema kui ametiühingu usaldusisiku positsiooni õõnestamiseks.
Nordea Eesti panga kommunikatsioonijuht Kadri Kütt ütles esmaspäeval BNS-ile, et komisjoni otsus kinnitas, et Nordea on ka konkreetses töösuhtes käitunud tööandjana õigesti ja Eesti Vabariigi tööseadusandlust järgides.
Päev pärast töövaidluskomisjoni otsust vallandas Nordea pank Veskimäe. Eesti Finantssektori Töötajate Liit leiab, et ka see Nordea otsus ei ole kooskõlas Eesti õigusaktidega, on alusetu ning tehtud diskrimineerivatel ja otsitud põhjustel.
Töövaidluskomisjoni otsusega mittenõustumisel võivad vaidlevad pooled pöörduda hagiavalduse vormis maakohtusse sama töövaidluse läbivaatamiseks ühe kuu jooksul.