Eesti paistab Euroopas silma oodatava eluea kiire kasvuga ning üldiste tervisenäitajate paranemisega. Nii tõdesid reedesel kohtumisel Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Euroopa regiooni peakontori esindajad ja sotsiaalminister Taavi Rõivas.
Sotsiaalminister Taavi Rõivase sõnul teeb jätkuvalt muret Euroopa keskmisele alla jääv Eesti meeste keskmine oodatav eluiga. Eesti naiste keskmine oodatav eluiga on Euroopa keskmisest möödunud ning valdavalt on Eesti tervisenäitajates näha paranemist teiste Euroopa riikidega võrreldes.
"Eesti on enamikes tervisenäitajates jõudnud uute ja vanade liikmesriikide vahele ning enamik trende on jätkuvalt positiivsed, ehk et muutume üha sarnasemaks nii-öelda vanade riikidega," ütles sotsiaalminister Taavi Rõivas. "Valupunktiks on enneaegsed surmad, sealhulgas alkoholi, tubaka ja narkootikumidega seotud surmad," lisas ta.
Ministri sõnul peab Eesti jätkama panustamist alkoholi, tubaka ja narkootikumide tarbimist vähendavatesse tegevustesse ning investeerima selleks ka EL struktuurifondide vahendeid. Ministeeriumis on ettevalmistamisel nii alkoholi- kui tubakapoliitika rohelised raamatud, mis sõnastavad ettepanekud ja valikud tervisekahjustuste vähendamiseks.
Eestis on 2011. aasta seisuga naiste eeldatav eluiga 81 ja meestel 71 aastat. Rahvastiku Tervise Arengukavas on seatud eesmärgiks, et aastaks 2020 on Eestis keskmine eeldatav eluiga pikenenud meestel 75 ja naistel 84 eluaastani.