26.04.2024 Reede

Enim reisikindlustuse juhtumeid registreeritakse pärast koolivaheaega

Koolivaheaegadel tõuseb perega reisijate arv märgatavalt ning statistika näitab, et kui tegemist on lastega peredega, tuleb ootamatuid haigestumisi ja ettenägematuid õnnetusi tavapärasest rohkem ette.

Kõige levinumad juhtumid juba reisil olles olenemata aastaajast on toidu ja veega kaasnev.
Kõige levinumad juhtumid juba reisil olles olenemata aastaajast on toidu ja veega kaasnev. Foto: pixabay

Eriti altid on lapsed reisil teatud tüüpi õnnetustele ja haigustele. "Lausa 30 protsenti juhtudel vajavad just lapsed erakorralist arstiabi, olgu see siis ägeda viiruse, kõhuhaiguse või ootamatu vigastuse tõttu," selgitas BTA kahjukäsitluse osakonna juhataja Jevgeni Maksin.

Ühena ennetavatest meetmetest soovitab Maksin lugeda reisimisega seotud olulist infot kodulehelt https://reisitargalt.vm.ee/. "Samuti tasub enne reisi kontrollida, kas kõik sihtkoha riigi jaoks kohustuslikud vaktsiinid on tehtud ning reisikindlustus sõlmitud, mis aitab katta kulusid ootamatus olukorras. Reisil olles tuleb juua vaid puhast pudelivett, hoida puhtust ja isiklikku hügieeni," lisas ta.

Kõige levinumad juhtumid juba reisil olles olenemata aastaajast on toidu ja veega kaasnev ehk olukorrad, kus lapsed söövad midagi, mida tavapäraselt ei sööda ja sellega kaasnevad erinevad kõhuhädad. "Merega seonduvalt on põhiliseks mureks meduusi kõrvetus. Ka päikesepõletus on üks põhilisi juhtumeid, mida lastega reisides ette tuleb," rääkis Maksin.

Tema sõnul on suvised levinumad juhtumid kukkumine basseini ääres ja väliskõrvapõletik, mis tekib juhul, kui ujumast tulles jääb vesi kõrva ja seal halvad bakterid vohama hakkavad. "Talvistest õnnestustest on tavapärasemad suusaõnnetused, kus vigastada saavad käed, jalad ja õlapiirkond. Ka luumurde ja nihestusi tuleb palju ette," loetles Maksin.

Kõige sagedasem pagasikindlustusega seotud juhtum on Maksini sõnul kokkupandava lapsekäru mehhanismi või ratta kahjustamine. "Kui pärast lennureisi ei ole käru kasutuskõlblik, siis hüvitab kindlustusandja olenevalt juhtumist kas remondi- või rendikulu või uue vankri soetamise hinna."

Lisaks reisil juhtuvatele õnnetustele hakkavad probleemid tihti juba enne reisi ilmnema. "Üks kõige sagedasematest reisi ärajäämise põhjustest on lapse haigestumine ägedasse viirushaigusesse vahetult enne reisi," rääkis BTA kahjukäsitluse osakonna juhataja.

Kahjuks tuleb tihti ette, et samasse haigusesse jäävad hiljem ka pere teised liikmed, mis võib viia terve pere reisi tühistamiseni.

Seetõttu tuleks osta reisikindlustus koos reisiga ja oluline on, et poliis oleks sõlmitud võimalikult varakult, kuid mitte vähem kui viis päeva enne plaanitud reisi ning laps oleks kindlasti kindlustatud isikute nimekirjas,

selgitas Maksin.

Samuti on tähtis, et poliisile oleks märgitud "reisitõrke kindlustuskaitse" ja haigestumise korral kinnitaks seda kirjalikult ka perearst. "Siis on kindel, et kauaoodatud reisi ära jäädes ei kaasne kurbade emotsioonidega ka saamata jäänud kompensatsioon," pani Maksin südamele.

Maksini sõnul on kindlustuspoliisi sõlmimisel oluline üle vaadata ka kindlustussummad, seda eriti perega reisides. "Poliisil märgitud kindlustuslimiit on isikupõhine ehk igal kindlustatud isikul on oma limiit. Kui lapse pagas hilineb, siis kindlustus katab kulusid lapse limiidist ning poliisi märgitud limiidi ulatuses."

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255