Reisimine ja puhkamine võivad meie vaimset ja füüsilist tervist hästi mõjutada. Igapäevasest rutiinist ja kohustustest eemal olek annab meile võimaluse puhata ning avastada uusi asju.
Saame veeta kvaliteetset aega lähedastega ning luua nendega mälestusväärseid hetki. Uuringud näitavad, et regulaarne puhkamine võib vähendada stressi, parandada töövõimet ning alandada südamehaiguste riski, langetades vererõhku ja stressihormooni kortisooli taset. Aluline on nautica hetke. Isegi lühikesed nädalalõpu-väljasõidud võivad tõsta õnnetunnet ja rahulolevust. Lisaks on reisi planeerimine praegu lihtsam kui kunagi varem. Lennupileteid saab osta veebilehel
tickets.ee vähemalt 15 minutiga. Majutust saab broneerida näiteks Booking.com või Airbnb kaudu mõne minutiga.
Kindlustus välisreisiks
Välisreisil olles on tähtis omada piisavat kindlustuskatet ootamatute meditsiiniliste hädaolukordade, reisi hilinemise või ärajäämise, kadunud või kahjustatud pagasi või muude ettenägematute probleemide vastu. Allianz Global Assistance uuring leidis, et 25% reisijatest kogesid reisi ajal probleemi, mis nõudis kindlustuskatet, näiteks haigus, lennu tühistamine või asjade kadumine. Kõige sagedasem põhjus, 41% juhtudest, on reisi tühistamine või häired. Samuti on reisil olles riskiks väärisesemete vargus. Parim on osta kindlustus 14-21 päeva jooksul pärast esimese reisi eest tasumist. Nii saab katta juba olemasolevaid terviseprobleeme. Varakult tegutsedes saab parima katte. Reisikindlustus katab paljusid stsenaariume. Reisikindlustuse kate võib hüvitada kahju, kui väärisesemed nagu ehted, kaamerad või muud seadmed reisi ajal kaovad või kahjustuvad, arvestades poliisi tingimusi. Mõned olukorrad, näiteks ohtlikud ekstreem sportlikud tegevused, võivad jääda katmata. Seega tuleb kindlasti lugeda läbi poliis, et mõista erandeid ja piiranguid.
Muud dokumendid ja asjad
Kui teil on õiged paberid ning järgitakse välismaal reisimise reegleid, läheb teie reis hästi, isegi kui esineb ootamatusi. Soovitatav on üle vaadata ka mõned muud olulised dokumendid, kui peaks juhtuma midagi ettenägematut. Järgige neid soovitusi, et kõik paberid oleks korras.
Pass
Veenduge, et Eesti pass kehtiks vähemalt 6 kuud pärast reisi kuupäeva. Kui passil on lühem kehtivus, võidakse teda riiki sisenemiseks keelduda.
Viisa
Kontrollige viisanõudeid riigis, kuhu soovite reisida. Ainult 58 riiki lubavad Eesti kodanikel viisavabalt külastada, seega tuleb Euroopast väljaspool reisides kindlasti varakult planeerida.
ID-kaart
Võtke Eesti ID-kaart kaasa isikut tõendava dokumendina. See on alternatiivne viis ametliku fotoga tuvastamiseks.
Reisitervisekindlustus
Ostke poliis, mis katab meditsiinilisi eriolukordi välismaal. Ilma kindlustuseta võivad kulud suured olla.
Panga-/krediitkaardid
Teavitage Eesti panka, kui kasutate oma kaarti välismaal, et vältida võimalikku pettuse kahtlust. Kaaluge sularaha vahetamist.
Reisibroneeringu üksikasjad
Printige välja või salvestage digitaalselt kõik transpordi, majutuse, ekskursioonide jms kinnitused. Parim on broneerida varakult.
Retsepti Ravimed
Võtke kaasa kõik vajalikud ravimid originaalpakendis ja arstitõend teie terviseseisundi ning retsepti üksikasjadega.
Vaktsiinid
Kontrollige sihtkohtades nõutavaid või soovitatavaid vaktsiine. Veenduge, et tõendid oleks olemas.
Hädaabikontaktid
Uuendage kontaktinfot perele kodus ja lähimasse Eesti saatkonda või konsulaati, kuhu reisite.
Dokumenti koopiad
Tehke passist, viisast, ID-kaardist jm koopiad, et säilitada varu juhuks kui originaalid rikki lähevad või kaovad.
Võõrkeele abi
Võtke kaasa eestikeelne reisijuht või sõnaraamat kohtadesse, kus inglise keelt vähe räägitakse.
Toiteadapterid
Ostke laadijad, mis sobivad erinevate pistikute ja voolu võrkudega.