Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Tuuli Annama sõnul seisneb valdav osa rikkumistest kiiruseületamises 3-6 kilomeetrit tunnis ning enamus trahvisummasid jääb 9-18 euro vahele. "Aastaringselt on teistest enam kiiruseületamisi tuvastatud Anna ja Mäeküla kiiruskaamerate poolt, kus on lubatud sõita kiirusega kuni 70 kilomeetrit tunnis. Suvekuudel on aga palju rikkumisi registreeritud ka kohtades, kus lubatud sõidukiiruseks on kuni 90 kilomeetrit tunnis," lisas Annama.
Politsei- ja piirivalveameti liiklusmenetlustalituse juhi Toomas Kaarepere sõnul soovitab politsei autojuhtidel hoolsamini jälgida kiiruspiiranguid tähistavaid märke. "Kuigi paljudel teelõikudel on suvekuudel piirkiirust tõstetud, saab kiiremini sõita vaid neil lõikudel, kus see on ohutu. Nii ei laiene suurem lubatud kiirus kogu maanteele," ütles Kaarepre.
Ta lisas, et kui kiiruskaamera on inimese rikkumise juba salvestanud, ei ole mõtet loota, et see kuidagi iseenesest ära kaob. "Trahviteade saadetakse registris märgitud aadressil, seetõttu tuleb oma andmed registrites korras hoida. Teate ignoreerimine võib halvemal juhul tähendada, et trahv pööratakse sundtäitmisele, mis teeb kaasnevad kulud tunduvalt suuremaks," ütles Kaarepere.