"Koroonapandeemia näitas ilmekalt, et büroode järele vajadus vähenes, kuid oluliseks said kodus töötamise mugavused. Ja kui kontorit ei ole vaja, siis pole vaja ka autot, millega sinna sõita. Linna keskkonnas elades ei ole selle omamine alati esmavajalik. Saab ju ka vajadusel auto lühirenti kasutada," kirjutab Rondo kinnisvarafirma blogis ja lisab, et auto omamiseks ja ülalpidamiseks kulutatava raha saab alati investeerida parema kvaliteediga kodu omandamisse.
"Auto on väga harva käsitletav investeeringuna, aga korraliku kinnisvara väärtus ajaga siiski kasvab ja tõenäoliselt leidub sellele vajadusel alati ka ostja. Väärtussüsteem turbulentses maailmas on pidevas muutumises. Kindlasti on mõttekam investeerida energiasäästlikku, täielikult renoveeritud ja moderniseeritud või uude elamispinda, mis teenib omanikku muretult aastakümneid, kui maadelda lõputute remondiprobleemide ja hiiglaslike küttearvetega," leiab maakler.
Samas toob ümberorienteerumine ühistranspordile Rondo sõnul kaasa veel ühe aspekti, mida tulevikku silmas pidades kodu valides arvestada. Ta selgitas, et näiteks Pärnus kodu otsivate inimeste otsuseid peaks mõjutama ka arengud transpordiühendustes.
"Uus ja kiire Rail Balticu raudtee avardab liikumisvõimalusi Pärnu, Tallinna ja Riia vahel. Teekond Pärnust Tallinnasse võtab uuel ekspressrongil aega sama kaua kui praegu mõnest Tallinna lähivallast kesklinna. Sõit Pärnust kas Tallinna või Riiga võtab tulevikus aega vaid tunni ringis. Paljudele tuleb ajaliselt lähemale ka Riia lennujaam, mis avardab pärnakate võimalusi veelgi. Seega tõusevad kindlasti ka Rail Balticu kiirrongi peatuste lähedusse jäävate eluasemete hinnad," tõi ta näite.