27.10.2011 Neljapäev

Milleks on vaja sotsiaalselt vastutustundlikku ettevõtlust

„Sotsiaalselt vastutustundlik ettevõtlus lähtub mõistmisest, et tegemist ei ole üksnes majandusliku ja finantskriisi, vaid ka eetilise kriisiga. Ettevõtjad ei ole alati lähtunud sellistest väärtustest nagu solidaarsus, jätkusuutlikkus, kaasatus ja terviklikkus ning ma arvan, et meie majandus on pidanud selle pärast kannatama,“ rääkis sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse volinik László Andor. „Siin on sotsiaalettevõtlusel ja ettevõtte ühiskondlikul vastutusel võimalus avaldada otsustavat mõju ja aidata kaasa Euroopa 2020. aasta strateegia eesmärkidele, st tagada rohkem töökohti ja suuremat majanduskasvu,” lisas Andor.

Euroopa Komisjoni plaan näeb ette sotsiaalselt vastutustundlike ettevõtete rahataotluste lihtsustamist, finantsaruannete koostamise lihtsustamist ja kvartali vahearuannete lõpetamist. Ainuüksi viimane muudatus aitab vastutustundlikel ettevõtetel aastas kokku hoida hinnanguliselt 1,7 miljardit eurot.

Sotsiaalettevõte on selline ettevõte, kelle tegevusel on positiivne sotsiaalne mõju ja kes soovib mitte ainult teenida suurimat kasumit, vaid saavutada ka sotsiaalseid eesmärke. Praegu kuulub kogu Euroopa ettevõtetest sotsiaalettevõtluse sektorisse 10% ning see annab tööd rohkem kui 11 miljonile tasustatud töötajale. 2013. aastast hakatakse välja andma ka Euroopa ettevõtete ühiskondliku vastutuse auhinda.

Sotsiaalselt vastutustundlike ettevõtete kohta saab lähemalt lugeda Euroopa Komisjoni kodulehelt.

Euroopa Komisjon

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255