Politseikolonelleitnant Kristjan Toomi sõnul puutub politsei sageli kokku olukordadega, kus surnukeha kohtuarstlikule lahangule saatmise alused puuduvad ja surnu transpordi küsimus ei leia lahendust. Probleem on avalikus kohas surnud inimestega.
„Näiteks omastel endal puudub võimalus surnuveo korraldamiseks või nad ei ole selleks inimlikult võimelised. Või ei ole võimalik saada ühendust lähedastega või nad puuduvad üldse,” märkis Toom pöördumises kohalikele omavalitsustele. Sellised olukorrad eeldavad kohaliku omavalitsuse esindaja kohale kutsumist, kes korraldab surnuveo.
Politsei- ja piirivalveamet pakkus lahenduseks välja, et võimalusel võtab politsei ise ühendust omavalitsuse surnuveo koostööpartneriga, eriti juhul, kui omavalitsuse ametnikud väljaspool tööaega ei ole kättesaadavad. Omavalitsuse ülesandeks jääks lepingu sõlmimine vedajaga ning hilisem teenuse eest maksmine.
Surma põhjuse tuvastamise seaduse alusel korraldab kohalik omavalitsus omasteta või avalikus kohas leitud surnu vedamise ning need kulud kaetakse kohaliku omavalitsuse eelarvest. Politseil on kohustus teavitada surnu elukohajärgset kohalikku omavalitsust, kui puuduvad surnu omaksed või tema seaduslik esindaja.