05.04.2016 Teisipäev

Riik rahastab tarbijakaitseühendusi edaspidi tarbijakaitseameti kaudu

Kui seni tuli tarbijakaitsega tegelevatel mittetulundusühingutel taotleda oma tegevusteks raha majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt, siis edaspidi vaatab taotlused läbi, teeb otsused ning maksab toetusi tarbijakaitseamet.

Hea tarbimisühiskonna kujundamisel on oluline, et meil oleks aktiivseid ja võimekaid tarbijate huvide eest seisvaid organisatsioone, ütleb ameti peadirektor Andres Sooniste
Hea tarbimisühiskonna kujundamisel on oluline, et meil oleks aktiivseid ja võimekaid tarbijate huvide eest seisvaid organisatsioone, ütleb ameti peadirektor Andres Sooniste Foto: PM

"Hea tarbimisühiskonna kujundamisel on oluline, et meil oleks aktiivseid ja võimekaid tarbijate huvide eest seisvaid organisatsioone, mille tegevuse toetamisele saaks riik õla alla panna. Sellised ühendused peavad olema suutelised tõstatama ühiskonnas tarbijaile olulisi teemasid, kaasa rääkima seaduste väljatöötamisel ning vajadusel tegema ettepanekuid tarbimiskeskkonna paremaks muutmisel. Vähemtähtis ei ole kaitsta Eesti tarbijate huve ka rahvusvahelisel tasandil," ütles tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste pressiteate vahendusel.

Samuti muutuvad tarbijavaidluste kohtuväliste lahendamiste üksused. Edaspidi saab kindlustusega seotud tarbijavaidlusi lahendada Eesti Kindlustusseltside Liidus, liikluskindlustusega seotud vaidlusi Eesti Liikluskindlustuse Fondis ja tarbijate lepitamise roll läheb Lepituse ja Vahekohtu Sihtasutusele.

Kindla valdkonnaga seotud tegevused, näiteks ühenduste toetustega seonduv, viiakse riigi vastava ametiasutuse juurde. Tarbijakaitseametil on majandusministeeriumi hinnangul tarbijakaitsega tegelevatest MTÜ-de tegevusest parem ülevaade ning pädevus toetuste jagamisel. Toetust antakse tarbijakaitseameti kaudu ning ameti eelarvesse on selleks planeeritud ka vastavad sihtotstarbelised vahendid.

Riik toetab üleriigilisel tasandil selliste tarbija huve esindavate ühenduste ja liitude tegevust, mis tegelevad tarbija nõustamise ja teavitamise ning tarbijate kollektiivsete huvide esindamisega. Toetust saab taotleda kolmeks aastaks.

2016–2018. aastateks taotletava toetuse taotluse esitamise tähtaeg on 30. aprill ning maksimaalne aastase toetuse summa on koos käibemaksuga 20 000 eurot. Täpne summa ja selle raames tehtavate tegevuste ulatus lepitakse kokku tarbijakaitseameti ja valitava partneri vahel iga-aastaselt sõlmitavas lepingus.

Taotluses tuleb kandidaadil anda põhjalik ülevaade kavandatavate tegevuste kirjeldusest ning täpsest eelarvest. Taotlusi hindab selleks moodustatud komisjon, mis vaatab organisatsiooni nõuetele vastavust, väljapakutud tegevuste ajakohasust ja jätkusuutlikkust lähtuvalt toetuse eesmärgist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255