Statistikaameti teatel on turustatud taimekaitsevahendite kogus olnud kasvutrendis viimased viis aastat. Turustatud taimekaitsevahendite kogus oli 2014. aastaga võrreldes 92 tonni suurem, enim kasvas umbrohu- ja seenhaiguste tõrjevahendite kogus, vastavalt 46 ja 23 tonni, ning ainsana vähenes putukatõrjevahendite kogus.
2011. aastal turustati 461 tonni taimekaitsevahendeid.
Põllumajanduskultuuridel kasutati 2015. aastal taimekaitsevahendeid 8% rohkem kui aasta varem. Samas on suurenenud ka põllukultuuride kasvupind ja saak. Kui võrrelda taimekaitsevahendite kasutust hektari haritava maa kohta viimasel viiel aastal, siis see on suurenenud 1,0 preparaadi kilogrammilt 2011. aastal 1,1 preparaadi kilogrammile 2015. aastal.
Taimekaitsevahendite põllumajanduslikust kasutusest moodustasid umbrohutõrjevahendid, 69%, millest omakorda 68% kasutati teravilja kasvatamisel. Teravilja kasvatamisel kasutatakse ka summaarselt kõige rohkem taimekaitsevahendeid – 2015. aastal 251 tonni. Tehniliste kultuuride kasvatamisel kasutati 57 tonni taimekaitsevahendeid.
Turustatud taimekaitsevahend tähendab välismaalt ostetud ja Eestisse müügiks toodud taimekaitsevahendit, mida kasutatakse umbrohu, taimekahjurite, parasiitide ning putukate tõrjel. Taimekaitsevahendite omadused tingivad nende kuhjumise elusorganismidesse ning toiduahelatesse.
Sõltuvalt biokeemilisest protsessist, mida taimekaitsevahendid blokeerivad, varieerub ka nende toksilisus inimorganismidele. Taimekaitsevahendite kasutamine võib aastati kliimatingimuste, aga ka taimekahjustuste ja -haiguste erisuste tõttu kõikuda.