“Enamik valitsusasutusi on töötajate vähendamisega hästi hakkama saanud. See, mis on võimalik lihtsamate administratiivsete muudatustega ära teha, on tehtud. Nüüd tuleb minna julgelt edasi ja mitte enam püüda teha samu asju sama arvu inimestega, vaid võtta ette järgmine samm: millised on need asjad riigis, mis võiks tegemata jätta või delegeerida,“ märkis Tamsar pressiteate vahendusel. „Üle tuleks vaadata ka poliitikakujundamise tööprotsessid, kas ja kus on võimalik töötajate ajalist ressurssi kokku hoida,” lisas ta.
1500 töötaja mõju erasektorile on Tamsare sõnul pikas perspektiivis tilgake merre.
“20 aasta pärast on meil enam kui 100 000 erasektori töötajat vähem kui praegu, mis tähendab, et ka makse laekub vähem ja meil tekib raskusi riigi avalike teenuste, nagu meditsiin ja haridus, samal tasemel pakkumisega. Inimesi on vaja,” ütles Tamsar.
Tööandjate keskliit näeb selles asjas lisaks avaliku sektori töötajate hulga vähendamisele, töövõimereformile ja vanemaealiste tööturule toomisele ühe vajaliku sammuna ka välistööjõu senisest laiemat kasutuselevõttu.
„Arvestades, et Eesti konkureerib välistööjõu pärast meist palju rikkamate ja paremate kliimaga riikidega, siis tuleb poliitikutel muuta suhtumist 180 kraadi: peame muutuma aktiivseks värbajaks ja kutsuma siis inimesi kogu maailmast, kes tahaksid siin töötaja ja väärtust luua, samas muidugi meie kultuuriruumiga arvestades,” sõnas Tamsar.