Kaitseliidu koosseisu kuuluva Noorte Kotkaste organisatsiooni esindaja Richard Lemendik kinnitas, et selline vahejuhtum tõesti toimus.
«Kodus valitsenud hoiakud ei lubanud väikesel seltskonnal lastel Ukraina lipuvärve rinnas kanda. Kõigile Kaitseliidu üksustele anti käsk kanda suursündmuse ajal mundril sini-kollast lippu. Kohal olnud noortejuht otsustas Ukraina värvides lindist keeldunud poisid paraadsalgast eemaldada,» selgitas Lemendik.
Ta lisas, et Noorte Kotkaste missiooniks on patriootlik kasvatus.«Soovime, et noored hindaksid vaba ja demokraatliku ühiskonna aluseid. Juhtunu näitab, et selline töö on kindlasti vajalik ning nõuab sageli kannatust ja aega,» ütles Lemendik.
Teema tõstatas sotsiaalmeedias Keskerakonna Narva ühenduse juhatuse liige Mihhail Panšin, kes polnud juhtunuga rahul ja kritiseeris Ukraina värvides rinnalindi kasutamist paraadil. Narva kogukonnas algas selle peale aga emotsionaalne arutelu.
Paljud avaldasid toetust noortele, öeldes, et võidupüha auks toimunud paraadil pole Ukrainaga mingit pistmist. Mitmed tundsid kaasa kõrvale jäänud kotkastele, teised aga toetasid Noorte Kotkaste juhti, meenutades, et olukord Ukraina sõja ümber on seotud ka Eestis toimuvaga, kuna Venemaa on agressiivne naaber.
Juhtunut kinnitasid ka paraadilt väljajäetud laste vanemad, kuid venekeelsele Postimehele ei olnud nad nõus rohkem kommenteerima. Kõik väljajäetud lapsed on Narva elanikud.