Riigikogu võttis menetlusse eelnõu maksuvaba tulu tõstmiseks
Riigikogu juhatuse otsusega võeti täna menetlusse viis eelnõu, sealhulgas eelnõu, millega soovitakse tõsta maksuvaba tulu alampalgani.
Seletuskirjas märgitakse, et maksuvaba tulu kasv peaks parandama madalapalgaliste toimetulekut, suurendama motivatsiooni töötada ja tööturul püsida ning vähendama koormust sotsiaalsüsteemile. Foto: pixabay
Eelnõu algatas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni ja riigikogu liige Raimond Kaljulaid. Kui eelnõu seaduseks saab, oleks maksuvaba tulu 2022. aastast 654 eurot kuus ning 7848 eurot aastas, teatas riigikogu pressiteenistus.
Seletuskirjas märgitakse, et maksuvaba tulu kasv peaks parandama madalapalgaliste toimetulekut, suurendama motivatsiooni töötada ja tööturul püsida ning vähendama koormust sotsiaalsüsteemile. Juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon.
Menetlusse võeti ka valitsuse algatatud riikliku pensionikindlustuse seadus muutmise eelnõu, mis näeb ette suurendada alates 1. jaanuarist 2023 pensioni baasosa ja rahvapensioni 20 euro võrra, ning samuti valitsuse algatatud ravikindlustuse seaduse muutmise eelnõu, mis näeb ette laiendada kõrgendatud piirmääras hambaravi hüvitist saavate isikute sihtrühma registreeritud töötute ja toimetulekutoetust saavate isikutega.
Juhtivkomisjoniks määrati mõlemal puhul sotsiaalkomisjon.
Lisaks läks menetlusse eelnõu, millega luuakse kolmandasse pensionisambasse uus tähtajalise pensioni maksmise lahendus – täiendav fondipension. Väljamakseid tehakse vabatahtlikest pensionifondidest ja kui isikul on osakuid erinevates pensionifondides, võetakse osakuid tagasi kõigis tema fondides. Eelnõuga tehakse muudatusi ka seoses teise sambaga.
Menetlusse võeti ka valitsuse algatatud eelnõu, mis näeb ette kehtestada pensioniealistele inimestele keskmise vanaduspensioni ulatuses tulumaksuvabastus. Eelnõuga säilitatakse ka puuduva töövõimega isikutele mõeldud kohustusliku ja täiendava kogumispensioni väljamaksete tulumaksuvabastus, kui nad jõuavad vanaduspensioniikka.
Seadus on plaanitud jõustuma 1. jaanuaril 2023, puuduva töövõimega isikute tulumaksuvabastust rakendatakse tagasiulatuvalt alates 1. jaanuarist 2021.
Mõlema eelnõu menetluse juhtivkomisjoniks määrati rahanduskomisjon.
MRPeasy on lihtsasti kasutatav ERP/MRP tarkvara väiketootjatele ja hulgikauplejatele (10-200 töötajat). Müük, ostud, ladu, tootmine, raamatupidamine – kõik ühes kohas!
Lahendab kompleksselt juhtimise arvestuse ja operatiivse arvestuse ülesanded, analüüsi- ning planeerimisülesanded, automatiseerib kaubandus-, finants- ja laooperatsioone.
ERP programmi Monitor tootmisettevõtetele. Monitor sobib kõige rohkem ettevõtetele, kes vajavad täielikku ERP süsteemi, mis sisaldab kõiki tööstusettevõttele vajalikke mooduleid.
TAAVI Majandustarkvara on Eesti turul olnud juba üle 20 aasta, mille jooksul on kasutajate arv kasvanud üle 1500. Tarkvara on mõeldud igasuguses suuruses ettevõtetele.
KMD INF ja firmaautode käibemaks majandustarkvaras TAAVI Finants. Taavi Tarkvara on alati kaasas käinud pidevalt muutuva seadusandlusega ning viinud oma programmidesse sisse kõik muudatused.
Taavi Tarkvara on käinud kaasas kõigi viimaste aastate uuendustega palgaarvestuses ja suudab automaatselt hallata kogu töötasude arvestamise keerulist valdkonda.
Suno365 on mugav teenus, mis on kiirelt kasutusele võetav, alati ajakohane ning kergelt ühenduv ka kolmandate osapoolte lahendusega. Hea valik nii tänasesse päeva, kui tulevikku.
Excellent pakub spetsiaalselt Eesti turu jaoks kohandatud Books 8 ja Standard ERP pilvepõhiseid äritarkvara lahendusi, mis pärinevad HansaWorldi tooteperekonnast ja pakuvad sobiva lahenduse nii raamatupidamiseks kui ka müügi- ja laohalduseks.
NOOMi puhul on tegemist keskse tarkvaralahendusega, mis sobib hästi iga suurusega ettevõttele. NOOMi eeliseks on selle väga kõrge paindlikkustase, funktsionaalsuste rohkus ning kodumaine klienditugi.
Juba 25 aastat Eesti turul tegutsenud Unifiedpost (varem Fitek) pakub e-arve ja makseteenuseid nii väikestele kui suurtele ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.