"Olenevalt kohapealsest olukorrast on Euroopa Liit valmis sanktsioonid üle vaatama nii osaliselt kui ka tervikuna," sõnas Van Rompuy.
Nagu EL-is tavaks, jõustuvad sanktsioonid pärast avaldamist EL-i ametlikus väljaandes - protsess, milleks võib kuluda mitu päeva. "See annab aega hinnata (Ukraina) vaherahukokkuleppe ja rahuplaani jõustamist," ütles Van Rompuy.
Liikmesriigid pidid ametlikult sanktsioonid kinnitama juba esmaspäeva hommikul, kuid seda takistas konsensuse puudumine meetmete osas. Mõned riigid, seal hulgas Soome soovisid dokumenti lülitada sanktsioonide tühistamise võimaluse. Diplomaatiliste allikate sõnul põhjustasid sanktsioonide viibimise Austria, Küpros, Rootsi, Saksamaa ja "tõenäoliselt ka teised".
Üle kolme tunni kestnud läbirääkimiste järel jõuti siiski läbimurdeni.
Venemaa riiklikel pankadel ja krediidiasutustel ei ole lubatud EL-is emiteerida aktsiaid ega võlakirju. EL-i firmadel on keelatud nende aktsiate ja võlakirjade ostmine. Praeguste sanktsioonide kohaselt kehtib võlakirjade puhul keeld enam kui 90-päevaste võlakirjade kohta. Uute sanktsioonidega plaanitakse laiendada keeld enam kui 30-päevastele võlakirjadele. Selline muudatus raskendab veelgi Venemaa pankade võimekust saada rahastust EL-i finantsturgudelt.
Diplomaatide sõnul puudutavad uued sanktsioonid nelja sektorit: kapitaliturge, kaitsetööstust, naftatööstust ja kahesuguse kasutusega tehnoloogiat. Meetmed piiravad muu hulgas Vene naftafirmade Rosneft, Transneft ja Gazprom võimekust saada EL-i finantsturgudelt rahastust.
Uued sanktsioonid on sihitud ka Donbassi separatistide juhtkonna, Krimmi poolsaare valitsuse ning Venemaa "otsustajate ja oligarhide" vastu, teatasid Van Rompuy ja Euroopa Komisjoni juht Jose Manuel Barroso.