"Väliskaubandus on Euroopa Liidu ainupäedevuses ning me eeldame, et Kreeka järgib EL-i ühtset positsiooni," ütles Euroopa Komisjoni esindaja teisipäeval Brüsselis.
Komisjoni majandusteemade pressiesindaja Annika Breidthardt viitas 19. märtsi EL ülemkogu järeldustele, milles kõikide liikmesriikide liidrid kinnitasid oma toetust Euroopa Liidu senisele sanktsioonidepoliitikale Venemaa suhtes.
EL on teatanud, et Venemaale kehtestatud sanktsioonid jäävad püsima seniks, kuni Ukraina kriisi reguleerimiseks sõlmitud Minski lepped on täielikult ellu viidud. Moskva on vastuseks Euroopa Liidu kehtestatud sanktsioonidele seadnud piirangud EL-i põllumajandussaaduste impordile. Euroopa Liit nimetab seda poliitiliseks embargoks.
"Me ei ole teadlikud ühegi liikmesrriigi valitsuse positsiooni muutumisest," lisas Breidthardt pressikonverentsil.
Kreeka peaminister Alexis Tsipras kohtub kolmapäeval Moskvas Vene presidendi Vladimir Putiniga ning kohtumiselt oodatakse, et Venemaa teeb Kreekale erandi põllumajandustoodete importimisel.
"Võimalikud kahepoolsetest kokkulepped toidukaupade ekspordi osas mõne liikmesriigi ja Venemaa vahel on praegu spekulatsioon ja me ei kommenteeri spekulatsioone,“ lisas Euroopa Komisjonis põllumajanduse valdkonna eest vastutav pressiesindaja Daniel Rosario. Me rõhutame oma liini, mille kohaselt tuleb järgida kõigi EL liikmete võrdse kohtlemise põhimõtet ning samuti peavad kõik liikmesriigid rääkima meie kaubanduspartneritega – sealhulgas Venemaaga - ühel häälel," lisas Rosario.
Liikmesriikide võimalikud kahepoolsed kokkulepped Moskvaga mõne põllumajandussaaduse eskpordiks Venemaale on ka varem teemaks tõusnud, kuid Brüssel on seni sellised sammud suutnud ära hoida. Nii tuli jaanuaris avalikuks, et Prantsusmaa ja mõne teise riigi esindajad on pidanud Vene ametnikega konsultatsioone selle üle, kuidas oleks võimalik jätkata sealiha eksporti Venemaale, kuid sellised kokkulepped on seni jäänud sündimata.