Kuigi töölepingu seadus § 4 lg 5 ei kohusta järgima töölepingu sõlmimisel kuni kahenädalaseks tööks kirjalikku lepingu vormi, on siiski soovitav sõlmida tööleping kirjalikult ka kuni kahenädalase töösuhte korral.
Kuid miks kirjalikult, küsib nii mõnigi töötaja või tööandja. Nii lühikese töösuhte korral piisaks ju suulisest kokkuleppest, kui pooled on ise sellega nõus, milleks paberit määrida? Kuid hädad sellest „suulisest kokkuleppest“ hakkavadki, kui see kahepoolne, kuni kahenädalane töösuhe on lõppenud ja on aeg tehtud töö eest töötasu (lõpparve) välja maksta. Siin selgub, et töötasu on ühel või teisel põhjusel oluliselt vähem makstud, kui oli algselt suuliselt kokku lepitud või jääb hoopis välja maksmata. Nüüd jääb vaidluse korral vaid ühe poole sõna teise poole sõna vastu ja erinevate ütluste puhul on raske suulisi kokkuleppeid tõendada.
Siit soovitus nii tööandjale, kui töötajale, sealhulgas alaealistele ja nende vanematele, sõlmige kirjalik tööleping ka kuni kahenädalaseks lühiajaliseks tööks. Seda selleks, et vältida aja- ja närvikulu vaidlusteks suuliste kokkulepete tõendamisel. Kui leppisimegi suuliselt kenasti kokku töölepingu sõlmimise tingimustes, siis vormistame selle sama kenasti ka kirjalikult ära.