Seadusemuudatuste kohaselt võib järjekorda võtta juba 16-aastase noore, et tema täiskasvanuks saades kindlustada talle sobivaim teenus ning samuti lihtsustub ka rehabilitatsiooniteenuse saamise protsess, edastas Sotsiaalkindlustusamet.
Mitmed muudatused käsitlevad erihoolekandeteenuste järjekordi. Nii saab Sotsiaalkindlustusamet seaduse kohaselt võtta erihoolekandeteenuste järjekorda 16-aastase inimese, seeläbi on talle täisealiseks saamisel tagatud võimalikult kiire jõudmine sobivale teenusele.
Ka võetakse eelisjärjekorras teenusele asenduskodus täiskasvanuks saanud noored, kes oma vajavad samal ajal ka erihoolekandeteenuseid.
Alates seaduse jõustumisest on võimalus suunata erihoolekandeteenusele ka need inimesed, kes on juba järjekorda pandud, kuid kelle rehabilitatsiooniplaani kehtivuse aeg on teenuse saamise ajaks lõppenud.
Sel juhul võib erihoolekandeteenust osutada eelnevalt koostatud rehabilitatsiooniplaani tegevuskava alusel, kuid inimesele tuleb koostada uus rehabilitatsiooniplaan hiljemalt ühe aasta jooksul pärast tema teenusele suunamist.
Sotsiaalkindlustusamet peab erihoolekandeteenuste järjekordi maakonnapõhiselt iga teenuse kohta eraldi, välja arvatud eelisjärjekorra ja kohtumääruse alusel ööpäevaringset erihooldust saama suunatud inimeste kohta.
Ka muutub seadusemuudatustega lihtsamaks rehabilitatsiooniteenuse saamine. Teenus tagatakse ka neile järjekorras olevatele inimestele, kelle rehabilitatsiooniplaani kehtivuse aeg on selleks ajaks lõppenud, kui avaneb võimalus teenust saada.
Rehabilitatsiooniteenusele registreerunu peab arvestama, et juhul, kui ta jätab etteteatamata ja mõjuva põhjuseta kokkulepitud ajal teenusele tulemata, siis ta kustutatakse järjekorrast.
Teenuse osutaja ei registreeri soovijat järjekorda, kui järjekord tema juures on pikem kui kolm aastat või tema rehabilitatsiooniplaani kehtivuse aeg. Sel juhul tuleb valida teine rehabilitatsiooniasutus, kus on lühem järjekord.