Reedesel Ecofinil kavatseb praegune eesistujamaa Malta esitada aruande pangandusriskide vähendamise paketi osas. Samuti on päevakorras käibemaksu pöördmaksustamise mehhanismi ja e-väljaannetele kehtestatavate vähendatud käibemaksumäärade eelnõude arutamine eesmärgiga leppida kokku ELi Nõukogu positsioonis.
„Nii mitmegi teema puhul sõltub Malta tööst see, kuidas meie eesistujana teemadega edasi liigume,“ ütles rahandusminister Toomas Tõniste. „Näiteks pangandusliidu puhul toetame igati üldise lähenemise kinnitamist. Nii saab Eesti eesistumise ajal hakata nendes küsimustes pidama läbirääkimisi Euroopa Parlamendiga,“ tõi ta välja.
Ecofini kohtumisel on päevakorras ka arutelu viivislaenude üle, mis on mitmes liikmesriigis suur probleem. Samuti tutvustab Euroopa Komisjon terrorismi vastu võitlemise tegevuskava ning kapitaliturgude liidu vaheülevaatust. Euroopa poolaasta protsessi raames kinnitatakse riigipõhised soovitused riiklike reformikavade kohta ning nõukogu arvamused stabiilsus- ja konvergentsiprogrammide kohta. Stabiilsuse ja kasvu pakti rakendamise punktis on kavas heaks kiita soovitused ja otsused Horvaatia, Portugali, Rumeenia, Belgia, Soome ja Itaalia kohta.
Ecofinile eelnevas eurorühmas jätkatakse arutelusid Kreeka abiprogrammi teise ülevaatuse lõpetamise üle. Möödunud korral tõdesid erinevad osapooled, et Kreeka on küll teinud olulisi edusamme abiprogrammis kokkulepitud tegevuste elluviimisel, kuid teisele ülevaatusele punktipanekuks vajatakse veel aega.
Vahepeal on kinnitatud abiprogrammi vastastikuse mõistmise memorandumi muudatused. „Eesti valitsus nõustus muudatustega, kuna need ei puudutanud aluspõhimõtteid. Pigem oli tegemist kohendustega vastavalt Kreeka edusammudele reformide elluviimisel,“ kommenteeris Tõniste. „Meil on Kreeka edusammude üle kindlasti hea meel ning kõigi huvides on teine ülevaatus kiirelt lõpetada. Samas jagame seisukohta, et vajalik on veenduda, et Kreeka kõik kokkulepped ellu viib,“ lisas ta.
Eurorühm saab ka ülevaate euroala riikide riigirahanduse kvaliteedist, mis tugineb riikides läbiviidud uuringul ning selle põhjal koostatud tõhustamiskavadest. Uuringute rõhk oli majanduskasvul ja tööhõivel. IMF tutvustab euroala majanduspoliitika hindamise tulemusi ning jagab soovitusi. Üldiselt on IMFi hinnangul euroala majandus taastumas, kuid veidi aeglasemas tempos kui prognoosib komisjon. Veel vaadatakse kohtumisel üle eurorühma teise poolaasta töökava.