Dubai kaubanduskoda soovib kahekordistada Eesti ettevõtete arvu AÜE-s
"Me soovime, et Eesti idufirmad tuleksid Dubaisse, sest Eesti ja Balti riigid koos Põhja-Euroopaga on väga kõrgelt arenenud, meie regioon jääb teist tehnoloogiliselt tunduvalt maha. Dubais on infrastruktuur olemas ja me oleme välisettevõtetele avatud," ütles kaubandus- ja tööstuskoja juht lehele. "Ettevõtetel oleks kasulik olla ühenduses kiiresti kasvava regiooniga, kus konkurents on väiksem ja kuhu oodatakse uusi tehnoloogiaid."
"Dubai on väga avatud, meil on maksuvabad vabakaubanduse tsoonid. Meil on keskused ja rahastusplatvormid, mis toetavad alustavaid ettevõtteid. AÜE on importiv riik. Me oleme nagu suur ladu, mis peab täitma väga suurt nõudlust, mistõttu soovime laiendada kaubandust. Kohalolek Dubais aitab kindlasti ettevõtetel avada uksi turgudele, kuhu praegu on pea võimatu siseneda,," lisas Buamim.
Kuid seejuures leiab Buamimi, et Dubai Expol mitteosalemine võib Eesti ettevõtetele AÜE turule sisenemist või oma positsiooni hoidmist keerulisemaks teha. "Äris kehtib teatavasti konkurents ja Expol osaledes saaksid ettevõtted oma positsiooni kaitsta. Kui neid seal pole, siis on teiste riikide ettevõtted kohe eelisseisus. Muidugi võivad ettevõtted osaleda ka ilma riigiliputa, aga siis ei identifitseerita neid kui Eesti ettevõtteid ja nad ei saa kasu lõigata Eesti tugevast nimest tehnoloogia valdkonnas," märkis ta.
"2020. aasta Expo keskendub kolmele valdkonnale – jätkusuutlikkus, mobiilsus ja võimalusterohkus. Kuna Eesti on kõigis kolmes valdkonnas väga tugev, siis meile kuluksid teie ettevõtete teadmised ja kogemused kindlasti ära. Kokku osaleb maailmanäitusel 25 miljonit inimest, eeskätt Lähis-Idast, Aafrikast ja Aasiast. Me oleme just huvitatud väikestest avatud riikidest, mis panevad rõhku ekspordile ja Expo oleks Eesti ettevõtetele väga hea võimalus. Läti ja Leedu on juba otsustanud Expol osaleda, ent ainus, kelle jah-sõna on Euroopa Liidus puudu, on Eesti," lisas Dubai kaubandus- ja tööstuskoja juht.