Icefire OÜ ärijuht Rivo Uibo lisas, et hanke pealkiri on pisut petlik, sest tegelikult nõutud sisu on palju ulatuslikum. "Lisaks tuli pakkuda lahendus uuele tehnoloogilisele kontseptsioonile, mis oleks ka reaalselt rakendatav," ütles ta Äripäevale.
Teiseks jäänud pakkuja Trinidad Consultingu hinnangul oli 50 000 eurot igati piisav eelarve. "Selle hanke puhul oli hindamiskriteeriumide ülesehituse tõttu algusest peale selge, et võidab ettevõte, kelle proovitöö hindamiskomisjonile kõige rohkem meeldib – hinna osakaal taandus sisuliselt olematuks," rääkis ettevõtte tegevjuht Ander Tenno.
Hange korraldati kahes voorus. Kvalifitseerimisel osales seitse ettevõtet. Pärast seda toimus dialoogivoor, kus ettevõtted pidid oma visiooni ja näidistööd tutvustama. Lõpliku pakkumise esitas neli ettevõtet, millest kolm jäid vahemikku 40 000–50 000 eurot ja üks, mille maksuamet võitjaks tunnistas, ulatus 139 300 euroni.
Hindamisel oli kõige suurem osakaal näidistööl ja visioonil. Näidistöö puhul hindas hankekomisjon selle kasutatavust, kasutusmugavust, stiili ja esteetikat, universaalset disaini, mis on kasutatav ka erivajadustega inimesele, töö elementide loogilisust ja terviklikkust, tehnilist teostatavust, struktureeritud ning põhjendatud tehnoloogilise lahenduse visiooni. Hanke võitja oli komisjoni valdava enamuse hinnangul kõikides kategooriates parim pakkuja.
Maksuamet selgitas, et ei otsinud hankega ka mitte niivõrd hinda kui selge visiooniga sisu. Hanke võitja pakkumine on ligikaudu 10 protsenti ameti iga-aastasest IT-investeeringute mahust.