"Vastasel juhul võivad siia lennata ainult Venemaa lennufirmad, teistpidi lendamine kaoks ära ja kogu Euroopa lennundus kannaks korvamatuid kahjusid. Eesti jaoks tähendaks see, et lennuühenduste arv Venemaaga väheneks oluliselt. Aastas jääks Eestisse tulemata kümneid tuhandeid turiste ning suurt majanduslikku kahju kannataksid nii lennufirmad kui kogu turismisektor," rääkis Ruuda.
Seoses oma seisukohaga, et Siberi ülelendude eest tasumise lepped rikuvad EL-i konkurentsireegleid, algatas Euroopa Komisjon esmaspäeval Eesti, Kreeka, Leedu, Malta, Sloveenia ja Ungari suhtes rikkumismenetlused.
Komisjon saatis kuuele riigile ametliku teabenõude ehk märgukirja. Liikmesriikidel on märgukirjale vastamiseks aega kaks kuud. Kui riigid ei reageeri nõuetekohaselt, saadab komisjon põhjendatud arvamuse, milles nõuab, et kõnealused liikmesriigid muudaksid Venemaaga sõlmitud kahepoolseid lennunduslepinguid, edastas komisjoni Eesti esindus.
Samasugused märgukirjad on komisjon viimase paari kuu jooksul saatnud 17 liikmesriigile ning hindab praegu ülejäänud nelja liikmesriigi ja Venemaa vahel sõlmitud kahepoolsete lepingute vastavust EL-i õigusele.