Ettevõtetel, kes plaanivad uudsete lahenduste rakendamist finantsturul, tekib võimalus keskuse kaudu Finantsinspektsioonilt oma lahendite kohta infot ja nõu küsida ning tutvuda finantsjärelevalve innovatsiooni puudutavate seisukohtade ja juhenditega. Innovatsioonikeskust hakkab juhtima Finantsinspektsiooni innovatsiooniosakonna juht Mari-Liis Kukk.
„Väikesel Eestil on suurem võimalus rahvusvahelisest finantssektorist osa saada just tehnoloogial põhinevate uute ärimudelite rakendamisel. Finantsinspektsiooni ülesanne on oma pädevusvaldkonnas ja kontrollitud tingimustes innovatsiooni julgustada ja ettevõtluskeskkonda selliselt toetada,“ ütles Finantsinspektsiooni juhatuse liige Andre Nõmm.
„Uudsete lahenduste toomisel finantssektorisse on väga oluline roll tihedal suhtlusel ettevõtjate ja järelevalveasutuse vahel. Finantssektorit ringi kujundavate tehnoloogiliste lahenduste taga võib tihti olla spetsialiste teistest valdkondadest, kellel puudub varasem kokkupuude finantsjärelevalve ja sektoris kehtivate regulatsioonidega. Finantssektori jätkuva arengu tagamiseks on oluline, et järelevalve oleks selle raamistiku selgitamisel ettevõtjatele toeks,“ lisas Nõmm.
Kiirel tehnoloogilisel arengul on märkimisväärne mõju finantssektorile, seal kasutatavatele ärimudelitele, teenustele ja toodetele ning rakendustele. See omakorda mitmekesistab finantsturgu, tagab laiema finantsteenuste kättesaadavuse ja omab positiivset mõju finantsteenuste hindadele, määrates seeläbi ka finantssektori piirkondliku konkurentsivõime,
märkis Nõmm.
Innovatsiooniga seotud ülesannete täitmiseks kehtestas Finantsinspektsioon ka järelevalvepoliitika uuendusmeelse finantssektori soodustamiseks, mis selgitab inspektsiooni võimalusi ja lähenemist uudsete riskikontrollide rakendamisel. Finantsinspektsiooni pädevus innovatsiooni soodustamisel on anda hinnanguid uutele lahendustele ja teenustele, mis täidavad oma eesmärke sarnaste traditsiooniliste finantsteenuste ja lahendustega võrreldes sama hästi või isegi paremini.