Nugis selgitas, et ChatGPT kui vabavara ei ole siiski päris tasuta – lihtsalt tasu ei väljendu tellimuse eest tehtavates maksetes. Rakenduse privaatsuspoliitika kohaselt kogutakse kasutaja kohta informatsiooni, mida ta vestlusaknasse sisestab. Sisestatud informatsiooni saab ChatGPT kasutada enda teenuse parendamiseks ning ka uute programmide ja teenuste loomiseks.
Üks ChatGPT hiljutisi suurimaid andmelekkeid oli seotud Samsungi töötajate vestlustega, mis sisaldasid tundlikku äriteavet. Nugise sõnul ei välista rakenduse privaatsustingimused, et ChatGPT ei tohiks näiteks Samsungi sisestatud infot kasutada uue tehnikaseadmete tootja loomiseks.
"Positiivse poole pealt lubab ChatGPT privaatsuspoliitika, et Euroopa Liidus rakendatakse andmetele isikuandmete kaitse üldmääruse (GDPR) sätteid. Sealhulgas kustutamist, aga ka andmete parandamist, mida praktikas oleks muidugi huvitav näha. Privaatsustingimused lubavad ka, et sisestatud andmeid turul vabalt edasi ei müüda. Kui aga ostetakse ära ChatGPT omanik, ostetakse ka andmed," hoiatas Nugis.