"Ka värviliste metallide hinnakirjas on toimunud väga marginaalsed muutused," lisas Kollamaa pressiteates. Stabiliseerumas on ka alumiiniumi turg ning taas on tekkimas nõudlus, mis tõstab ilmselt hinda.
Olulistest märksõnadest lähitulevikuks tooks välja mõned uudised nii Hiinast kui ka Euroopast. Hiinas on energia saadavuse osas päris keerulises seisus nii mitmedki metallitööstused. Nõudlus toodetele on olemas, aga üsna piiratud energia kättesaadavus seab tööstused väga keerulisse olukorda. Positiivse uudisena saab Hiinast tuua välja asjaolu, et valitsus langetas nädala alguses laenuintresse. Eesmärk turgutada jahtuvat majandust ning elavdada ka ehitussektorit, seda eelkõige eluasemete ehituse osas,
kommenteeris Kuusakoski juhatuse liige.
Samas nentis Kollamaa, et Euroopas on mure majanduse edasise käekäigu pärast suur. "Sõda, energiakriis ja kallinevad hinnad on tõuganud euro dollari suhtes madalaimale tasemele aastast 2002. Juulikuises ülevaates juhtisin tähelepanu, et kätte võib olla jõudmas aeg, kui hirmudest saab paanika. Ja paanikat praegu juba näeme, seda nii väga nõrga euro kui ka järjest kasvavate gaasi- ja elektrihindade tõttu," leiab ta.
24. augusti seisuga oli gabariitse terase hind 200 eurot tonni kohta, 29 protsenti vähem kui 2021. aasta samal ajal, ent sama palju kui eelmine kuu. Romusõiduki hind tonni kohta oli 150 eurot, samuti kuuvõrdluses muutumatu, aga aastavõrdluses 21 protsenti vähem.
Alumiiniumvalu tonnihind tõusis kuuvõrdluses 3 protsenti ja aastavõrdluses langes 4 protsenti 1050 eurole, messingi hind langes kuuga 3 protsenti, ent aastaga tõusis 5 protsenti, jõudes 3800 euro tasemele. Vase hind oli 6170 tonni kohta, kerkides kuuga 3 protsenti ja aastaga 1 protsendi.