Juulis stabiliseerus elektri hind börsil selle aasta keskmise taseme lähedal, mistõttu elektriarve odavnes kuuga ligi 6 protsenti. Samuti soodustas inflatsiooni pidurdumist kaugkütte jätkuv odavnemine alanenud naftahindade ning mõnevõrra tugevnenud euro kursi tõttu, sõnas Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna analüütik Kristjan Pungas ministeeriumi pressiteates.
Toiduainete hinnatõusu on tänavu mõjutanud puu- ja köögiviljade kallinemine ning ka juulis moodustas köögivili toidu hinnatõusust valdava osa. Kuigi suvekuudel on mõningane hinnatõus seoses värskete aiasaaduste müügiletulekuga tavapärane, siis seekord on see olnud mõnevõrra suurem. See on seletatav importkauba kallinemisega, mis mõjutab ka siinseid hindu.
Riietuse ja jalatsite hooajalised allahindlused olid juulis väiksemad kui aasta tagasi, mistõttu aastases võrdluses kiirenes nende toodete hinnatõus 6 protsendini. Euroopa Liidu riikidega võrreldes on riiete ja jalatsite kallinemine Eestis kiirem, seda vaatamata siinsete hindade kõrgele tasemele.
Järgmistel kuudel jätkub inflatsiooni pidurdumine ning sügisel peaks inflatsioon alanema alla 3 protsendi. Seda soodustab välistegurite, nagu naftahindadest sõltuvate kütuse ja soojuse, mõju vähenemine aastataguse kõrge võrdlusbaasi tõttu.