Maksuseaduse muudatused peaksid tooma riigieelarvesse 20 miljonit, alkoholi- ja tubakaaktsiisi täiendav 10-protsendine tõus 19 miljonit, ministeeriumi finantsjuhtimiste ratsionaalsemaks muutmine 15 miljonit ja Eesti Loto reklaamiõiguse laiendamine 3 miljonit eurot. Lubaduste katteks on seega olemas 89 miljonit eurot ja puudu 43,8 miljonit.
Koalitsiooni lubadustest enim raha läeb lastetoetuse tõstmiseks 45 eurole, milleks kulub kokku 78 miljonit eurot, töötuskindlustusmakse langetamisel 0,6 protsendile jääb riigikassasse laekumata 32 miljonit ning tulumaksuvaba miinimumi tõstmisel 144 eurolt 145 eurole jääb laekumata 16 miljonit. Koolilõuna toetuseks põhikoolile ja gümnaasiumile kulub 3,1 miljonit eurot, toimetulekutoetuse määra tõusust lastele 2,7 miljonit eurot ning matsuetoetuseks 1 miljon eurot.
Siiski on kõige kulukam juba 2011. aastal Reformierakonna nõudmisel koalitsioonileppesse kirjutatud tulumaksu alandamine ühe protsendi võrra. Selle tõttu jääb riigil tuleval aastal saamata 80 miljonit eurot. Kuna tulumaksu langetamisega on juba arvestatud, ei tule uutel koalitsioonipartneritel sellele katteallikat otsida.
Reformierakonna ja sotside loodav koalitsioonilepe lubab teiste kulukate lubaduste seas taastada matusetoetuse.Möödunud aasta kevadel oli toonane sotsiaalminister Taavi Rõivas vastu Keskerakonna eelnõule, mille eesmärk oli matusetoetuse taastamine sellisel kujul, nagu see kehtis enne 2009. aasta suve. Selle ajani maksti toetust kõigi Eesti elanike surma korral.
Nüüd on uued koalitsioonipartnerid leidnud riigieelarvest miljon eurot matuste toetamiseks.
Eile oli rahandusminister Jürgen Ligi kidakeelne, kui jutuks tulid lubaduste katteallikad. "Mul pole voli veel midagi teatada peale kinnituse, et kogu koalitsioonilepingu 172-miljoniline kulu on kaetud samaväärse kokkuhoiu või tuluga," kinnitas Ligi.
172-miljonilisest kulust moodustab peaaegu poole lastetoetuse tõstmine. Varem on Reformierakond ka sellele ideele tuliselt vastu seisnud. Eile väitis viimaseid päevi peaministriametis olev Andrus Ansip riigikogus, et tema oma seisukohta muutnud pole. Teisalt möönis ta, et tema arvamus jääb enamuse arvamusele alla.