Seejuures 2019. aasta lõpu seisuga olid ettevõtte investeeringuid pikaajalistesse varadesse 29,4 miljonit eurot. Seega tegi ettevõte mullu Eestis investeeringuid enam kui 34 miljoni euro väärtuses. Ühtlasi suurendas ettevõtte osanik CE-Beteiligungs-GmbH 2020. aasta investeeringute finantseerimiseks ettevõtte osakapitali 57 miljoni euro võrra, selgub Lidl Eesti mullusest majandusaasta aruandest.
Kuna ettevõte ei ole veel alustanud põhitegevust, jäädi möödunud aastal ka kahjumisse. Seda ligi 18,5 miljoni euroga. Aasta varem oli ettevõtte kahjum 8,7 miljonit eurot. Lidl kavatseb kahjumi katta järgmiste aastate kasumi arvelt.
Praegu on ettevõtte põhiliseks tegevusalaks kinnisvara soetamine kaupluste ehitamise eesmärgil. Mullu ostis Lidl Eesti neli kinnistut. Lisaks väljastati ettevõttele kolm ehitusluba ning lõpetati esimese poe ehitus.
Tänavu kavatseb ettevõte jätkatata kinnisvaraobjektide väljaarendamise ja omandamisega, sealhulgas detailplaneeringute koostamisega ja hoonete projekteerimisega. Lisaks jätkatakse poodide ehitust.
Ettevõtte juhtkond hindab seejuures, et võttes arvesse ettevõtte arengufaasi, ei avalda COVID-19 viiruse kriis olulist mõju ettevõtte tegevusele ning kaupluste ehitamine edeneb plaanide kohaselt.
Mullu töötas ettevõttes keskmiselt 133 täistööajaga töötajat, kelle palgakulu küündis ligi 4,6 miljoni euroni. Aasta varem oli 52 töötaja palgakulu 1,5 miljonit eurot.
Tänavu juulis teatas Lidl, et ettevõttel on valmimas kaheksa poodi neljas Eesti linnas – Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas – ning ettevõte jätkab nii kontori- kui poetöötajate värbamist. Alates juulist on Lidl Eesti Kaupmeeste Liidu liige.
Jaemüügifirma Lidl on osa Saksamaa Schwarzi jaekontsernist. Lidl on esindatud 32 riigis üle maailma ning haldab 11 200 kauplust ja enam kui 200 logistikakeskust 29 riigis üle maailma.