„Nii lihtne see pole, et annad mitteresidendile ID-kaardi ja saad teiste riikide maksud endale, isegi ettevõtte registreerimisest ei piisa, vaja on maksuresidentsust, topeltmaksustamise vältimist, tugevamat järelevalvet ja IT-investeeringuid,“ ütles Ligi.
„Kogu lugupidamise juures Taavi Kotka vastu ei saa ma seda pidada veel tema kõige olulisemaks ega lõpetatud tööks, kuigi teda oli kännu tagant lükkamiseks MKM-i vaja. Kännud pole aga kujuteldavad ega tingimata ületatud. Kuidas raha kulutada, on juba selge, kuidas teenida ja riske maandada, on veel suuresti lahtine,“ lisas Ligi.
1. detsembrist saavad välisriikide kodanikud esitada e-residendi digi-ID taotlusi kõikides Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) teenindustes. Digitaalne isikutunnistus ehk digi-ID on Eesti Vabariigi poolt välja antav isikut tõendav dokument, mis on mõeldud kasutamiseks üksnes elektroonilises keskkonnas, näiteks isikutuvastamiseks e-teenuseid tarbides ja dokumentide digiallkirjastamiseks, teatas amet.
Taotluse esitamiseks tuleb e-residendiks soovijal esialgu külastada Eestit ja PPA teenindust. Teeninduses tuleb esitada taotlus, samas võetakse taotlejalt sõrmejäljed. Nõuetekohase foto võib tuua ise või teha tasuta teeninduse fotoboksis. Esimeses järgus saab e-residentsust taotleda ainult Eestis, aga järgmisel aastal on plaanis laiendada digi-ID taotlemise võimalus ka Eesti välisesindustesse.