Maailma miljardäride koguvara kahanes mullu 5 protsenti
Mullu sai maailm juurde 50 miljardäri, ent kõigi miljardäride koguvara kahanes aastaga 300 miljardi dollari võrra, 5,1 triljoni USA dollarini.
Vara väärtuse vähenemise peamisteks põhjusteks peetakse toorainehindade langust ja USA dollari nõrgenemist.
Rahvusvahelise auditi- ja ärinõustamisfirma PricewaterhouseCoopersi (PwC) ja USB globaalse uuringu järgi on 14 maailma suurima rikaste üksikisikute arvuga riigis kokku 1397 miljardäri, neist kõige rohkem (538) USA-s. Aasias on 520 ja Euroopas 339 miljardäri. Aastaga lisandus 210 uut miljardäri ning 160 isiku vara langes alla miljardi dollari piiri.
Maailma miljardäride vara ületas triljoni dollari piiri 1997. aastal ning on selle, nn teise kuldajastu vältel järjekindlalt (ehkki mõningate tagasilöökidega) kasvanud, jõudes 2014. aastal rekordilise 4,4 triljoni dollarini, teatas PwC.
2015. aasta näitas taas tagasilangust, (peamiselt) USA dollari kursi nõrgenemise ja toorainehindade languse tõttu kahanes miljardäride koguvara tervelt 300 miljardi dollari (5%) võrra, 5,1 triljoni dollarini. USA ja Aasia miljardäride vara vähenes keskmiselt 6%, Euroopas 3%, selgub uuringust.
Ligi veerand (24%) miljardäride varast on alguse saanud jaekaubandus- ja/või tarbekaupade ärist, 14% tehnoloogiasektorist ning 14% finantssektorist, järgnevad tooraine- ja materjalitööstus, kinnisvara ja meedia/meelelahutus.
Kiireima majanduskasvuga Aasias kasvab ka miljardäride arv kõige kiiremini, Euroopa jällegi paistab silma siinsete ülirikaste suguvõsade võimega rikkusi edasi pärandada. USA-s on vaid kolmandik miljardäridest saanud selleks pärimise teel ja 67% on miljardi dollari piiri iseseisvalt ületanud. Euroopas on üle poole miljardäridest selle staatuse saanud pärimise teel ning ligi 15% miljardärid juba vähemalt neljandat põlvkonda (USA-s vaid 5%).
UBS Group AG ja PwC koostöös valminud uuringu aluseks on 14 riigi 1397 miljardäri viimase 20 aasta varade andmeid.
Raporti „Are billionaires feeling the pressure?“ täisversiooni leiab siit.
Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
MRPeasy on lihtsasti kasutatav ERP/MRP tarkvara väiketootjatele ja hulgikauplejatele (10-200 töötajat). Müük, ostud, ladu, tootmine, raamatupidamine – kõik ühes kohas!
Lahendab kompleksselt juhtimise arvestuse ja operatiivse arvestuse ülesanded, analüüsi- ning planeerimisülesanded, automatiseerib kaubandus-, finants- ja laooperatsioone.
ERP programmi Monitor tootmisettevõtetele. Monitor sobib kõige rohkem ettevõtetele, kes vajavad täielikku ERP süsteemi, mis sisaldab kõiki tööstusettevõttele vajalikke mooduleid.
TAAVI Majandustarkvara on Eesti turul olnud juba üle 20 aasta, mille jooksul on kasutajate arv kasvanud üle 1500. Tarkvara on mõeldud igasuguses suuruses ettevõtetele.
KMD INF ja firmaautode käibemaks majandustarkvaras TAAVI Finants. Taavi Tarkvara on alati kaasas käinud pidevalt muutuva seadusandlusega ning viinud oma programmidesse sisse kõik muudatused.
Taavi Tarkvara on käinud kaasas kõigi viimaste aastate uuendustega palgaarvestuses ja suudab automaatselt hallata kogu töötasude arvestamise keerulist valdkonda.
Suno365 on mugav teenus, mis on kiirelt kasutusele võetav, alati ajakohane ning kergelt ühenduv ka kolmandate osapoolte lahendusega. Hea valik nii tänasesse päeva, kui tulevikku.
Excellent pakub spetsiaalselt Eesti turu jaoks kohandatud Books 8 ja Standard ERP pilvepõhiseid äritarkvara lahendusi, mis pärinevad HansaWorldi tooteperekonnast ja pakuvad sobiva lahenduse nii raamatupidamiseks kui ka müügi- ja laohalduseks.
NOOMi puhul on tegemist keskse tarkvaralahendusega, mis sobib hästi iga suurusega ettevõttele. NOOMi eeliseks on selle väga kõrge paindlikkustase, funktsionaalsuste rohkus ning kodumaine klienditugi.
Juba 25 aastat Eesti turul tegutsenud Unifiedpost (varem Fitek) pakub e-arve ja makseteenuseid nii väikestele kui suurtele ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.