Eesti väljakutsed krediidi saamisel tulenevad riigi väikesest ja avatud majandusest, kahanevast töö-ealisest rahvastikust ja konkurentsivõimeprobleemidest, märkis Moody's.
Sellegipoolest on Eesti majandus väga paindlik ja mitmekesine, mis on toetanud majanduse vastupanuvõimet finantskriisi ajal ja nõrga väliskkeskkonna olukorras Venemaal ja Soomes, ütles raporti kaasautor Evan Wohlmann.
Eesti fiskaalpositsioon on samuti väga hea ja Eesti võlakoormus on üks madalamaid Moody'se hinnatavate riikide seas, lisas ta.
Moody'se ootuse kohaselt kasvab Eesti majandus tänavu 1,9 ja tuleval aastal 2,4 protsenti, kasvuveduriks on eratarbimine. Võlakoormuse osakaal SKP-st jääb tänavu ja tuleval aastal 9,5 protsendi juurde. Samal ajal jäävad fiskaalreservid 9 protsendi juurde suhtes SKP-sse.
Stabiiline majanduskasv aitab leevendada väliskeskkonnast tulenevaid šokke, mis parandab Eesti pikaajalist krediidiväljavaadet. Samas majanduskasvu väljavaadete halvenemine õõnestab fiskaalse tasakaalu kindlustamise püüdlusi ja avaldab reitingule negatiivset mõju.
Moody'se uurimus põhineb turuanalüüsi ajakohastamisel ja ei vii reitingu muutmiseni.