Võrreldes kehtiva määrusega täpsustatakse eelnõuga, et ettevõtluslaenude piirsumma ehk 2 miljonit eurot kehtib ainult allutatud laenu andmisel, mis on oma olemuselt riskantsem ning piirsumma kehtestamine seega põhjendatud, seisab eelnõu seletuskirjas.
Määruse muudatus otseselt Kredexi riske ei suurenda, küll aga võimaldab paindlikkust erinevate finantseerimisteenuste pakkumisel. Ekspordilaenude puhul on prognoositav nõudlus lähiaastateks vahemikus 5–10 miljonit eurot aastas ja keskmine risk ostja kohta 1–1,5 miljonit eurot.
Määruse rakendamine ei eelda täiendavaid vahendeid ega riigieelarvelisi kulusid. Laenusid väljastatakse juba Kredexile eraldatud vahendite arvelt. Juhul kui 2014.–2020. aasta struktuurivahendite eelhindamine näitab jätkuvat turutõrke olemasolu, kaalub ministeerium Kredexile täiendava ressurssi andmist laenutegevuse jätkamiseks.
Allutatud laenudega on alates 2007. aastast toetatud 56 ettevõtjat ning aidatud kaasa ligi 500 töökoha loomisele. Välja antud laenude maht on 22 miljonit eurot. Alates 2013. aastast on lisandunud võimalus saada Kredexilt alustavatel ettevõtetel stardilaenu, seni on välja antud 27 laenu summaga 900 000 eurot.
Majanduskriisiaegse riikliku tugipaketi raames, mida enam ei pakuta, kuid mis võimaliku majanduslanguse puhul võib osutuda taas vajalikuks, toetati 2008.–2013. aastal krediidiliinide ja projektipõhise finantseerimisega mahus 75 miljonit eurot ligi 90 ettevõtet enam kui 13 800 olemasoleva töökohaga ja aidati luua üle 400 uue töökohta.