Riigisiseste kliendimaksete käive ilma kaardimakseteta oli esimeses kvartalis 56,7 miljardit eurot ja nende arv 54 miljonit. Eelneva kvartaliga võrreldes kahanes riigisiseste kliendimaksete käive 5,8 protsenti ja arv 4,1 protsenti. Aastataguse ajaga võrreldes oli nende käive 7,3 protsenti ja arv 1,3 protsenti suurem. Riigisisesed maksed moodustasid esimeses kvartalis 62 protsenti kogu makstavate maksete käibest.
Piiriülesed maksed kasvavad, kaarditehingud püsivad stabiilsed, sularaha kasutus väheneb
Piiriüleste makstavate kliendimaksete käive ilma kaardimakseteta oli ligi 35 miljardit eurot ja nende arv 17,7 miljonit. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasvas piiriüleste makstavate kliendimaksete käive 16,7 protsenti ja arv 16,8 protsenti. Eelmise kvartaliga võrreldes kasvas piiriüleste makstavate kliendimaksete käive 0,9 protsenti ja arv 1,5 protsenti.
Piiriüleste laekuvate kliendimaksete käive ilma kaardimakseteta oli ligi 35 miljardit eurot ja arv 6,9 miljonit. Möödunud aasta sama perioodiga võrreldes kasvas nende käive ligi 5 miljardi euro võrra ja arv 1,9 miljoni võrra. Eelmise kvartaliga võrreldes jäi piiriüleste laekuvate kliendimaksete käive samale tasemele, kuid nende arv kahanes ühe protsendi jagu. Piiriülesed maksed moodustasid 38 protsenti kogu makstavate maksete käibest. Nii makstavate kui ka laekuvate piiriüleste maksete mahust 97 protsenti tehti eurodes.
Eestlased ostsid pangakaardiga kaupu ja teenuseid Eestist ja välismaalt kokku 2,5 miljardi euro eest, mida oli aastataguse ajaga võrreldes 5,1 protsenti rohkem. Sularaha võeti Eesti pangaautomaatidest esimeses kvartalis eelmise kvartaliga võrreldes välja 14,1 protsendi võrra vähem; aasta võrdluses kahanes sularaha väljavõtt 2,6 protsenti. Keskmine sularahasumma suurenes aastataguse ajaga võrreldes veidi ja oli 165 eurot. Eelnevas kvartalis oli keskmine summa 170 eurot.
Eestis välja antud kaartidega siinsetes müügikohtades tehtud maksete käive eelmise kvartaliga võrreldes kahanes 185 miljoni euro võrra. Eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes jäi see samale tasemele ja oli 1,7 miljardit eurot.
Eesti pangakaartidega välismaal tehtud maksete käive kasvas võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga 4,1 protsenti ja ulatus 190 miljoni euroni. Esimeses kvartalis moodustasid viipemaksed 78 protsenti kõigist Eestis tehtud kaardimaksetest. Käibe poolest tehti kõige rohkem kaardimakseid toidu- ja esmatarbekauplustes – 33,6 protsenti. Majutus- ja toitlustusasutustes tehti 11,2 protsenti ja tanklates 6,5 protsenti kaarditehingute käibest.