EL-i 27 liikmesriigis on toetus ühisele rahandus- ja majanduspoliitikale keskmiselt 52%, teatas Euroopa Komisjoni esindus Tallinnas.
Usalduskriisi ajal täiendavaid õigusi ning töiseid kohustusi saanud Euroopa Komisjoni usaldab 54% Eesti elanikest ning pigem ei usalda 24% küsitletutest. Küsitluse kohaselt usaldab Eesti valitsust 43% küsitletutest ning pigem ei usalda 52% vastanuist.
Küsitletud Eesti elanikest pidas riigi majanduse praegust olukorda heaks 39% ja halvaks 59%. EL-i riikides keskmiselt pidas kokku 27% küsitletutest oma riigi majanduse olukorda heaks ja 71% halvaks, selgub uuringu tulemuste kokkuvõttest.
Tähtsamad riigi ees seisvad probleemid olid küsitletud Eesti elanike arvates hinnatõus ehk inflatsioon, mida pidas tõsiseks probleemiks 51% küsitletuist, tööpuudust pidas oluliseks probleemiks 47% ja majanduse olukorda 33% küsitletutest.
Majanduskriisi mõju tööturule on oma tipu saavutanud ja olukord läheb edaspidi paremaks 50% Eesti elanike arvates ja hullem seisab veel ees 44% arvates. Peale Eesti uskus enamik küsitletuid olukorra paranemist veel ainult Bulgaarias ja Taanis.
Euroopa Liidus keskmiselt uskus olukorra halvenemist 60% ja paranemist 30% küsitletutest.
Majanduse olukorda puudutavale küsimusele vastates olid kõige optimistlikumad küsitletud Rootsi elanikud, kellest 83% hinnangul oli riigi majanduse olukord hea, järgnesid Luksemburg 82%, Saksamaa 77%, Soome 68% ja Austria 66%.
Kõige pessimistlikumad olid küsitletud Kreeka elanikud, kellest 100 protsenti pidas riigi majanduse olukorda halvaks, järgnesid Hispaania 99%, Portugal 97%, Iirimaa 96% ja Ungari 93%-ga.