Tulusid laekus juuli lõpuks eelarvesse ligi 3,6 miljardit eurot, millest 2,4 miljardit eurot moodustasid maksutulud ja 1,1 miljardit eurot mittemaksulised tulud. Laekunud maksutulud moodustavad 57,5 protsenti ning mittemaksulised tulud 76,8 protsenti aastaks kavandatust. Suurimate tululiikidena on seitsme kuu jooksul laekunud sotsiaalmaksu 1,1 miljardit ning käibemaksu 740,4 miljonit eurot.
Juulis lisandus eelarvesse tulusid kokku 496,9 miljonit eurot ehk 8,7 protsenti aastaks planeeritust. Maksutulusid laekus 408,5 miljonit ja mittemaksulisi tulusid 88,4 miljonit eurot.
Kulusid tehti seitsme kuuga 3,5 miljardi euro ulatuses ehk 56,8 protsenti planeeritust. Sellest suurimate kuludena maksti peamisteks sotsiaaltoetusteks 1,5 miljardit eurot. Juulis tehti väljamakseid 504,1 miljoni euro ulatuses, mis on 8,1 protsenti kogu aastaks planeeritud kuludest.
Investeeringuteks suunati seitsme kuuga 490,3 miljonit eurot, mis on ligi 15 protsenti enam kui eelmisel aastal samal ajal. Investeeringute kasvu on enam mõjutanud tee-ehitusobjektide rahastamine ning investeeringutoetused maaelu ja kalanduse valdkonda.
Riigi tegevuskuludeks kasutati seitsme kuuga 570,7 miljonit eurot ehk 56,7 protsenti aastaks planeeritust, mis on 1,5 protsenti enam kui eelmisel aasta samal perioodil. Juulis maksti tegevuskuludeks välja 86,5 miljonit eurot. Peale eelmise aasta tegevuskulude vähenemist on selle aasta esimesel poolel mõjutanud tegevuskulude kasutamist märtsikuus toimunud riigikogu valimised, valitsuse reservist tehtud eraldised jäämurdmiseks ja suve algusele tavapärased puhkusetasude, sealhulgas õpetajate suvepuhkuse väljamaksed.
Välistoetusi on koos ettemaksetega tänavu välja makstud 37 protsenti aastaks planeeritust ehk 358,7 miljonit eurot. Struktuuritoetused moodustasid sellest 241,8 miljonit eurot ehk 32,8 protsenti planeeritust. Euroopa Liidu liikmesriikide võrdluses oleme struktuurivahendite väljamaksete tempolt poolaasta seisuga esimesel kohal, meile järgnevad Leedu ja Iirimaa.