"Eesmärgiks on tekitada Eestis pilootlahendusi, mis oleksid eeskujuks teistele valdkonna ettevõtetele ja mis aitaksid luua tööstusettevõtetes reaalseid toimivaid digitaalseid lahendusi," ütles MKM-i majandusarengu osakonna juhataja Kaupo Reede pressiteate vahendusel.
Tema sõnul on Eesti tööhõive ja palgatasemed aegade tipus, kuid ressursid on ammendunud ning seetõttu saab kasv tulla vaid tootmise efektiivistamise läbi.
"Et toota rohkem, on vaja võtta kasutusele uusi tehnoloogiaid ning panna uued ja olemasolevad seadmed omavahel nutikalt suhtlema. See aga nõuab ettevõtjatelt mugavustsoonist välja tulemist," märkis ta.
Seejuures toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ka sel aastal digidiagnostika läbi viimist. "EAS pakub tööstusettevõtetele digidiagnostika toetust, mille käigus analüüsitakse ettevõtte tööprotsesse ning koostatakse tegevusplaan nende digitaliseerimiseks, automatiseerimiseks ja tõhusamaks muutmiseks," ütles EAS-i ettevõtlustoetuste valdkonnajuht Maria Värton.
"Digidiagnostika läbinud ettevõtjal tekib ülevaade võimalikest tootmise kitsaskohtadest, tegevusplaan edasiseks, investeeringute kava ning hinnang tasuvusajale ja mõjule ettevõtja majandustulemustele. Esimesed ettevõtted Eestis on protsessi juba läbinud," rääkis ta.
Samuti on tööstusettevõtetel võimalik masinate, seadmete, tootmistaristu, tarkvara või arendusväljaminekute kaasfinantseerimiseks võtta Kredexist tööstuslaenu.
Tallinnas toimus Eesti tööstuste erialaliitude, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) ning Ettevõtluse Arendamise Sihtastuse (EAS) ümarlaud, kus tõdeti, et Eesti tööstusettevõtted vajavad lähiaastatel tõuget digitaalsete tehnoloogiate kasutusele võtmisel, et maailmas toimuva tööstusrevolutsiooniga õigeaegselt kaasa minna.