Tehnikaülikooli rahvusvahelise ärikorralduse tudengid uurisid, kuidas rakendatakse ringmajanduse põhimõtteid Põhja- ja Baltimaade toidu- ja põllumajandustööstuses. Töö praktilises osas keskenduti Epiimale, Rimile ja LaMuule.
TalTechi tudengid uurisid, kuidas ettevõtte tööprotsessid kõlavad kaasa Eesti üldiste trendidega, millised praktikad loovad väärtust tarbijatele ning kuidas kasutada tehnoloogiaid jätkusuutlikkuse saavutamiseks.
Nad leidsid, et ringmajanduse põhimõtete rakendamiseks on vaja muuta üldist mõtteviisi ja kogu ettevõtte kultuuri, mitte ainult turundus- või tööstustavasid.
Uuritavatest ettevõtetest on Rimi kauplustekett seadnud endale ambitsioonikad eesmärgid toidukao ja oma tegevuse jalajälje vähendamiseks, mille üheks näiteks on külmikute ja elektrilampide asendamine keskkonnasõbralikumate vastu.
Epiimal on aga plaanis avada Eesti suurim süsinikuneutraalne tehas ning juba praegu veavad farmidest piima kokku süsinikuneutraalsed piimaautod. Nii Epiim kui ka LaMuu otsivad uusi keskkonnasõbralikke pakendeid, et vähendada plastjäätmeid, samuti peaaegu puudub mõlemas ettevõttes toiduainete raiskamine.
Tudengid järeldasid, et üldiselt on Eesti ettevõtted jätkusuutlikkuse osas tublid. Uuritud toidu- ja põllumajandussektori ettevõtetes on jätkusuutlikkuse fookuses turundus, ökosõbralikud märgised pakenditel ning toodete ja nende koostisosade raiskamise vältimine. Tudengite soovitus on aga kasutada nn puhast energiat nii tootmisel kui ka ettevõtetes tervikuna, samuti teha tihedat koostööd nii keskkonnaorganisatsioonide kui ka ülejäänud toidutööstustega.
Uurimistööd tegi viis majandusteaduskonna rahvusvahelise ärikorralduse õppekava üliõpilast: Alexandra Elova, Aizhas Beisembay, Sina Ansari Fard, Ankit Rana ja Roman Cole, kes osalesid Nordic-Baltic Nordbizi projekti intensiivkursusel, mille eesmärk oli uurida, kuidas rakendatakse ringmajanduse põhimõtteid Põhja- ja Baltimaade toidu- ja põllumajandustööstuses.
Nordbizi intensiivkursuse korraldajaks oli University College of Southeast Norway ja sellest võtsid osa kaheksa riigi ülikoolide üliõpilased, kelle omavaheline suhtlus ja uurimistööde kaitsmised toimusid koroonapandeemiast tulenevalt veebi vahendusel.