"Varasemalt on võlakirjadest rääkimine olnud oma olemuselt miskipärast tabu – vähemalt olen ma nii tunnetanud –, aga ma olen juba jõudnud öelda selle lühikese rahandusministri perioodi jooksul, et võlakirjad ei ole saatanast," rääkis Sester lehele ja märkis, et samas ei ole see ka eesmärk omaette. "Kui on vaja erinevate tegevuste ja otsuste elluviimise katteks finantsvahendeid, siis võlakirjad on üks instrument, nagu on ka laen ja ka reservide kasutamine," ütles ta.
"Praegu võin öelda, et oleme olukorras, kus nominaalselt ületavad meie kulud tulusid. Poliitilise otsuse alusel kaetakse seda vahet praegu reservidest. Aga seda otsust saab alati üle vaadata, kui on tõesti näha, et meie reservid on paremini investeeritud kui potentsiaalne laen, mida võtame," lisas Sester.
Vastates küsimusele, kas Eesti Energia või mõne muu riigile kuuluva ettevõtte vähemusosaluse võiks börsile viia, ütles Sester, et on olnud sel teemal läbi aegade positiivselt meelestatud. "Ka varem, kui räägiti Eesti Energia vähemusosaluse viimisest börsile, toetasin seda. Teatavate ettevõtete osas peab riigil säilima küll enamusosalus, sest otsused tuleb teha lähtuvalt avalikust huvist. Ka ühe või teise riigiettevõtte börsileviimine ei ole minu jaks tabuteema," kinnitas ta.