Swedbanki eraisikute panganduse divisjoni juhi Kaie Metsla sõnul õppelaen on mõeldud eelkõige hariduse omandamisega kaasnevate kulutuste katmiseks ning see võib olla abiks näiteks õppevahendite soetamisel, üüri või õppemaksu tasumisel. „Kuna õppelaenu näol on tegemist finantskohustusega, tuleb otsus eelnevalt hoolega läbi mõelda. Laenusumma peab vastama reaalsele vajadusele, alati ei pruugi maksimumsummat vaja minna,“ rõhutas Metsla.
Tänavune õppelaenu maksimaalmäär on sarnaselt viimastele aastatele 1920 eurot, kui õpingute kestus õppekava järgi on üheksa kalendrikuud või enam ja 960 eurot laenusaaja kohta, kui õpingute kestus on kuus kuni kaheksa kalendrikuud. Ka algaval õppeaastal saab taotleda õppelaenu osade kaupa, intressimäär on 5% aastas ja lepingu sõlmimine on tasuta. Õppelaenu saamiseks on vajalik kahe eraisiku käendus, samuti võib laenu tagatiseks olla ka Eestis asuv kinnisvara. Käenduslepinguid on võimalik vormistada ka internetipangas.
Laenude väljamaksmine esmakordsetele taotlejatele algab 1. oktoobril. Korduvtaotlejatele, kes on varasemalt avaldanud soovi, et õppelaen laekuks automaatselt, kantakse laenusummad üle 15. septembril, kui kool on kinnitanud õppuri tudengistaatust.