Pärast seda esitab riigisekretär strateegias sisalduvad eesmärgid ja reformid Euroopa Komisjonile. "Eesti2020" strateegia on osa uuest EL-i majanduskoordinatsiooni tsüklist, mille raames nimetatakse seda strateegiat riiklikuks reformikavaks.
Kasemetsa sõnul kinnitasid selle protseduuri valitsusjuhid eelmise nädala lõpul toimunud ülemkogul ning sellest lähtuvad ka teised liikmesriigid. "Strateegia ettevalmistamine on tänaseks kestnud juba kauem kui aasta ning võimalikke eesmärke ja meetmeid on põhjalikult arutatud ministeeriumitevaheliselt ning paljude ekspertide ja partneritega," lisas ta.
"Enne strateegia valitsusele esitamist toimuvad aprillikuu jooksul detailsed arutelud konkreetsete tegevuste osas ministeeriumite ning partneritega. Samuti on kavas Eesti eesmärke ja kavandatavaid reforme arutada enne valitsuse poolt kinnitamist riigikogu komisjonides," märkis Kasemets.
Peaminister Andrus Ansip ütles möödunud nädalal BNS-ile, et Eesti eesmärk on jõuda 2014. aastaks eelarve tasakaalu ja selle kohustuse peaks Eesti endale pakti alusel ka võtma. Ühtlasi on peaministri sõnul oluline tööhõive suurendamine ning eri- ja sooduspensionide reformi läbiviimine.