Maksimumhüvitist makstakse vanemale, kelle eelmise aasta keskmine ühe kuu tulu oli märgitud summaga võrdne või sellest suurem, teatas sotsiaalkindlustusamet. Vanemahüvitise arvutamisel lähtutakse järgmisel aastal sellest, et vanemahüvitise määr on 355 eurot. Hüvitise määra suurust vanemahüvitist makstakse vanemale, kellel eelmisel kalendriaastal puudus sotsiaalmaksuga maksustatav tulu – tegemist on näiteks mittetöötanud õppuritega.
Vanemahüvitise arvutamisel lähtutakse ka 390-eurosest töötasu alammäärast kuus. Töötasu alammäära suurust vanemahüvitist makstakse vanemale, kelle eelmise kalendriaasta keskmine ühe kuu tulu oli alampalgaga võrdne või sellest väiksem.
Ka lapsepuhkuse päevatasu arvutatakse töötasu alammäära põhjal. Lapsepuhkuse päevatasu suurus 2015. aastal on 18,57 eurot. Lapsepuhkust antakse emale või isale tema soovil igal kalendriaastal kolm tööpäeva, kui tal on üks või kaks alla 14-aastast last. Kuuepäevast lapsepuhkust saab vanem taotleda kolme või enama alla 14-aastast lapse või vähemalt ühe alla 3-aastase lapse korral. Lisaks kolme või kuuepäevalisele lapsepuhkusele on puudega lapse emal või isal õigus saada lapsepuhkust üks tööpäev kuus kuni lapse 18-aastaseks saamiseni.
Lapsetoetus pere esimesele ja teisele lapsele on järgmisel aastal 45 eurot kuus, kolmandale ja igale järgnevale lapsele 100 eurot kuus.
Sotsiaalkindlustuse vallas on alates 1. jaanuarist teisigi muudatusi. Eestkostetoetuse suurus on edaspidi 240 eurot kuus iga eestkostel või perekonnas hooldamisel oleva lapse kohta.
Üldise maksuvaba tulu suurus järgmisel aastal on 1848 eurot aastas ehk 154 eurot kuus. Pensionide täiendava maksuvaba tulu suurus 2015. aastal on 2640 eurot aastas ehk 220 eurot kuus. Seega koos üldise maksuvaba tuluga on pensionäridel õigus saada tulumaksuvabalt kokku 4488 eurot aastas ehk 374 eurot kuus.
Tulumaksumäär on järgmisel aastal 20%.
Eeloleval aastal jõustub ka muudatus puudega vanema toetuse maksmisel. Kui käesoleva aasta lõpuni makstakse puudega vanema toetust puudega üksikvanemale ja ühele puudega abikaasadest, siis alates järgmisest aastast abielus olemise nõue kaob. Seega piisab, kui puudega vanematel on ühine laps.
Toetuse taotlemisel tuleb esitada teise vanema kirjalik nõusolek. Kui nõusolek esitatakse elektrooniliselt, peab see olema digitaalselt allkirjastatud.