"Seda võib vist küll öelda, et tööjõumaksude langetamine toimub ka edaspidi, sest selle poolt on praegu kõik poliitilised jõud," rääkis Jegorov raamatupidamiskonverentsil.
Samas sotsiaalmaksu lae kohta ütles Jegorov, et praegused arvutused on näidanud selle vähest efektiivsust. "Üks kahest, kui tõsta lagi alla, siis on see väga kallis, ja kui üles, siis võrdlemisi kasutu," ütles ta.
"Üldiselt on Eestis erinevat tüüpi maksude osakaal ajapikku üsna hästi paika loksunud ja oodata on pigem väikeseid muudatusi, ainus, mis silma torkab, on see, et varamaksudega, noh, varamakse meil praktiliselt ei ole, eks see ole poliitikute ülesanne pärast valimisi vaadata, kas me tahame, et selline olukord jätkuks," ütles tänavu suvel rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika juhiks saanud Jegorov.
"Nii nagu meie ministeeriumis oleme lihtsalt nõustajad ja tugiteenuste pakkujad maksupoliitika tegelikele kehastajatele, poliitikutele, nii on ka maksupoliitika ülepea tugiteenus teistele poliitikatele: hariduspoliitikale, tervishoiupoliitikale," selgitas Jegorov oma vaateid. "Ja tugitegevuse arendamisel on minu meelest õigem järgida seda suunda, et maksusoodustused ei ole hea poliitika toetamise vahend, parem on jagada toetusteks kokku kogutud maksuraha, kui loobuda toetuseks maksuraha kogumisest," märkis ta.
Ettevõtete kasumi jooksva maksustamise kohta ütles Jegorov, et praegu on see tema hinnangul ennast ära tasunud, kuid konjunktuuri muutudes oleks aeg võib-olla seda muuta. "Siiani on olnud sellest palju abi alustavatele ettevõtetele, kes peavad laienema ja kasumit akumuleerima. Võib-olla siis, kui tekib rohkem ettevõtteid, kes jooksvalt kasumit välja võtavad, siis võiks ka mõelda ettevõtte tulumaksu muutmise peale," tõdes ta.