Täpsemalt tahab koda, et töötaja tervise edendamiseks tehtavate kulutuste maksuvaba piirmäär tõstetaks praeguselt 100 eurolt 250 euroni töötaja kohta kvartalis, mis on ligikaudu 83 eurot ühes kuus ja 1000 eurot aastas.
Lisaks tehti koja teatel ettepanek täiendada tervise edendamiseks tehtavate maksuvabade kulutuste nimekirja tervishoiuteenuste ja massaažiteenuste kulutustega. Näiteks kui töötaja vajab tasulist tervishoiuteenust, siis võiks tööandjal olla õigus hüvitada töötajale maksuvaba piirmäära ulatuses tasulise tervishoiuteenuse kulud, sealhulgas vaktsineerimisega seotud kulutused, tasuliste terviseuuringute kulud, aga näiteks ka tasulised eriarsti vastuvõtud ja hambaraviteenused.
Praegu kehtiva regulatsiooni üheks kitsaskohaks on organisatsiooni hinnangul see, et võimaldab tööandjal maksuvabalt hüvitada vaid väga väikese osa töötaja tervise edendamise kulutustest. Kitsas loetelu on koja arvates üheks põhjuseks, miks täna ei kasutata seda võimalust rohkem nii tööandjate kui ka töötajate poolt, niisamuti ei võta praegune maksuvabade kulude loetelu piisavalt arvesse, et erineva vanuse ja erinevate huvidega töötajad vajavad ja soovivad erinevaid tegevusi oma tervise edendamiseks. Ühtlasi on viimaste aastate kiire inflatsiooni tulemusena vähenenud 100 euro ostujõud ning see jätkub ka lähiaastatel.
Maksuvaba piirmäära tõstmine ja selle alla minevate kulutuste loetelu laiendamine aitavad tõsta ettevõtete motivatsiooni panustada senisest rohkem töötajate tervisesse. Sellele viitab ka kaubanduskoja liikmete seas läbiviidud uuring, mille kohaselt leidis 93 protsenti vastanutest, et piirmäära tõstmine motiveerib nende ettevõtet senisest rohkem investeerima oma töötajate vaimse ja füüsilise tervise edendamisse,
kommenteeris kaubanduskoja peadirektor Mait Palts.